ايران / روحاني : حق دخالت در زندگي مردم را نداريم

به گزارش ايرنا، ايران در بخشي از اين خبر آورده است: آزادي مردم با آيين نامه و سليقه افراد و برخي دستگاه‌ها نمي‌تواند محدود شود، آزادي مردم به غير از قانون با هيچ چيز ديگري محدود نمي‌شود و حتي دولت و قوه قضائيه هم نمي‌توانند مردم رامحدود كنند و فقط قانون مي‌تواند چارچوب‌هايي در اين زمينه داشته باشد.
رئيس جمهوري در سفر به استان سمنان در پاسخ به سؤالي پيرامون <گشت نامحسوس> گفت: كرامت انساني را خدا به انسان‌ها داده و اين كرامت مقدم بر دين است. كرامت همه بايد حفظ شود، ما مردم خوب و وظيفه شناسي داريم.
ايران عكس نخست خود را به تصويري از ديدار و مذاكرات وزير خارجه ايران و وزير خارجه آمريكا كه در حاشيه آن آمده فشار ديپلماسي ايران بر آمريكا اختصاص داد.
يادداشت اول روزنامه ايران به قلم سيدرضا صالحي اميري رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با موضوع « مجلس اخلاق گرا، دولت عملگرا » انتخابات در مجلس در دور اول و دوم را مورد بررسي قرار مي دهد.
در بخشي از اين يادداشت مي خوانيم : حماسه هفتم اسفند و حضور پرشور و رأي معنادار مردم، نويد مجلسي معتدل و كارآمد را مي‌دهد. واضح است كه حل مشكلات كشور و بهبود وضعيت جامعه با تشكيل مجلسي خردورز و نمايندگاني فهيم، دست يافتني‌تر است و وضع قوانين بهتر در مجلس، دولت را هم اميدوار مي‌سازد كه بتواند در مقام عمل و اجراي قانون، گام‌هاي استوارتري بردارد.
به همين دليل دور دوم انتخابات در حوزه‌هايي كه هنوز منتخب آنها مشخص نشده، اهميت بسياري دارد و به هيچ وجه اهميت آن كمتر از دور اول انتخابات نيست. چرا كه مشاركت بيشتر مردم در اين مرحله و انتخاب نمايندگاني شايسته‌تر، كار نيمه تمام مرحله اول را كامل مي‌كند و به گفتمان مورد قبول و اعتماد اكثريت جامعه، يعني گفتمان اعتدال، ژرفاي بيشتري مي‌بخشد.
يادداشت دوم روزنامه ايران به قلم حسين اميرعبداللهيان معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه با موضوع « چشم انداز روشن همكاري ايران و آفريقاي جنوبي » همكاري ايران و آفريقاي جنوبي را مورد بررسي قرار مي دهد.
در بخشي از اين يادداشت مي خوانيم : سفر آقاي جاكوب زوما به تهران، نخستين سفر رئيس جمهوري اين كشور به جمهوري اسلامي ايران به شمار مي‌رود. البته نلسون ماندلا، رهبر مبارز و فقيد اين كشور قبل و بعد از دوره رياست جمهوري خود به تهران سفر نموده است. پيشينه روابط ايران و آفريقاي جنوبي به سال‌هاي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي ايران برمي‌گردد، زماني كه رژيم پهلوي همراستا با غرب، رابطه‌اي تنگاتنگ با رژيم نژادپرست آفريقاي جنوبي برقرار كرده بود و عمده نفت مصرفي اين كشور را تأمين مي‌كرد.
« رهبر معظم انقلاب در ديدار دانش‌آموزان/مقابله با جنگ‌نرم نيازمند تربيت‌جوانان انقلابي‌و مصمم است،جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي/شوراي عالي سينما به لغو قانوني نيازي ندارد،فشار ديپلماسي ايران بر آمريكا،انتقاد بانك مركزي از رأي ديوان عالي امريكا/ توقيف دارايي‌ ايران خلاف قانون و بي‌ارتباط با برجام است» از اخبار مهم اين روزنامه است .
شبد * 1528 * 1095

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايران / روحاني : حق دخالت در زندگي مردم را نداريم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14293) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا