بانکداری بدون ربا رافع مشکلات حوزه بانکی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رفع مشکلات حوزه بانکی در گرو قانون عملیات بانکی بدون ربا است.

ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مسائل و مشکلات موجود در سیستم بانکی اظهار داشت: مدیریت و برنامه ریزی در خصوص حل  مسائل و مشکلات موجود در حوزه بانکی بسیار با اهمیت است.

وی افزود: مشکلات بانکی مباحث ویژه مربوط به خود را دارد که یکی از این مباحث از دست دادن تأثیر قانون عملیات بانکی بدون ربا است در همین راستا باید برای رفع این مشکل قانون عملیات بانکی بدون ربا مورد بازنگری قرار گیرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: از دیگر مشکلات نظام بانکی فاصله بین عرضه و تقاضاست،موضوعی که باعث می شود تا این دو به هم نزدیک شوند، بنابراین باید با بررسی و برنامه ریزی این فاصله را رفع کرد.

وی در ادامه بیان کرد: کم کاری بخش خصوصی و همچنین دخالت دولت در اقتصاد از دیگر مشکلات حوزه بانکی است .

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید قبول کنیم که نظام بانکی با مسائل مختلفی از جمله تأمین منابع و مدیریت وجوه مواجه است که با دستوری عمل کردن نمی توان این مسائل را حل کرد .

ندیمی در پایان تأکید کرد: دولت باید با برنامه ریزی این مسائل را مدیریت کند تا از بروز مفاسد اقتصادی جلوگیری کند.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانکداری بدون ربا رافع مشکلات حوزه بانکی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14321) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران