راه های جذب اطرافیان را بدانید

با رعایت نکاتی ساده می توان اطرافیان را جذب خود کرد و ارتباطات اجتماعی را گسترش داد.

امین حق وردی روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: یکی از راه های جذب اطرافیان نرم و ملایم سخن گفتن است که به راحتی روی افراد تأثیر بگذارد و در این بین انسان های خشن و زود جوش افراد مناسبی برای اطمینان نیستند. 

وی در ادامه افزود: بی احترامی نسبت به دیگران در رفتار و کلام باعث کاهش جذابیت شما می شود و قطعأ دیگران نیز چنین رفتاری را با شما خواهند داشت و احترام نسبت به اطرافیان نشانه شخصیت رشد یافته خودمان است. 

حق وردی تصریح کرد: آراستگی در ظاهر و وارستگی در باطن موجب جذب اطرافیان به خود شده و مسلماً فرد مؤدب، متین و محترم بی تردید جذاب بوده و حتی در دین اسلام نیز بارها تأکید بر آراستگی ظاهری افراد شده و آن یکی از مهم ترین اصول در اسلام قرار داده شده است. 

این روان شناس در پایان گفت: رعایت این موارد باعث رشد شخصیت اجتماعی افراد شده و با به کارگیری آن ها به راحتی می تواند با اطرافیان ارتباط برقرار کنند البته نکات دیگری از جمله نحوه شنیدن و توجه به صحبت های آنان بسیار مهم است. 

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه های جذب اطرافیان را بدانید» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14352) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران