افزايش اعتراض هاي مردمي و احتمال عقب نشيني دولت مصر از توافق با سعودي

به گزارش ايرنا، الاخبار به نقل از منابع خود افزود:« عبدالفتاح السيسي» رئيس جمهوري مصر، گزارش هاي مرتبط با ارزيابي مواضع را كه « بسيار بد» توصيف شده اند، دريافت كرده است.
منابع الاخبار يكي از اين سناريوها براي عبور از توافق با سعودي ها را تاخير بررسي اين توافق در پارلمان مصر تا زماني نامعلوم اعلام كرده و گفته اند كه مصري ها تلاش دارند تا بررسي و تصويب توافق ترسيم مرزهاي دريائي با سعودي در آينده نزديك صورت نگيرد.
الاخبار به نقل از منابع مصري خود نوشت: سناريوي دوم، درخواست برخي نمايندگان عضو ائتلاف حمايت از مصر كه اكثريت پارلمان را در اختيار دارند، براي برگزاري همه پرسي از مردم مصر در خصوص سرنوشت دو جزيره تيران وصنافير است.
منابع الاخبار تاكيد كردند: السيسي احساس مي كرد كه اكثريت دستگاه هاي دولت و رسانه هاي مصري از تصميم و توافقش با سعودي ها حمايت مي كنند و مي تواند صداهاي مخالفان را خاموش و يا دست كم آنها را محدود كند اما اعتراض هاي مردمي برخلاف تصورها رو به افزايش گذاشت.
منابع مصري گفته اند: به نظر مي رسد كه مردم مصر قانع نشده اند و به همين دليل السيسي براي قانع كردن آنها درصدد است گام هائي را براي بهبود اوضاع اقتصادي و ايجاد فرصت هاي شغلي براي جوانان و همچين افتتاح چند طرح توسعه در صحراي سينا همزمان با سالروز آزادسازي آن اعلام كند.
الاخبار به نقل از منابع خود نوشت: قرار است رئيس جمهوري مصر در سخنراني امروز خود به مناسبت جشن قضات مصري در قاهره در باره توافق با سعودي صحبت كند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش اعتراض هاي مردمي و احتمال عقب نشيني دولت مصر از توافق با سعودي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14473) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا