اندونزي از مجازات اعدام قاچاقچيان مواد مخدر دفاع كرد

به گزارش ايرنا، وزارت امور خارجه اندونزي در بيانيه اي تاكيد كرد دولت مجازات مرگ براي قاچاقچيان مواد مخدر را به عنوان بخشي از حاكميت يك دولت تاييد كرده است.
'جوكو ويدودو' رئيس جمهور اندونزي، مواد مخدر را براي اين كشور 250 ميليون نفري جنوب شرق آسيا يك تهديد امنيتي دانسته و خواستار مقابله با آن شده است.
دادستان كل اندونزي نيز اخيرا اعلام كرد اعدام قاچاقچيان مواد مخدر در سال جاري ميلادي پس از يك وقفه كوتاه مدت بدنبال مجازات مرگ 14 قاچاقچي عمدتا خارجي در سال گذشته، بار ديگر از سر گرفته مي شود.
براساس گزارش خبرگزاري رسمي اندونزي (آنتارا)، 'رحمت بوديمان' سفير اندونزي در اتريش و آژانس هاي سازمان ملل در وين نيز گفت كه مجازات اعدام و نحوه اجراي آن بخشي از اجراي نظام عدالت كيفري تصميم گرفته شده توسط مقامات ذيصلاح هر كشور است.
براساس اين بيانيه، 'هيچ قانون بين المللي مجازات اعدام و اجراي آن را منع نكرده است و هر كشور حق تعيين نظام هاي سياسي، حقوقي، اقتصادي و اجتماعي خود را با توجه به منافع و شرايط آن دارد.'
رسانه هاي اندونزي اخيرا اعلام كردند اجراي حكم اعدام جدي است و دولت نام 10 نفر بعدي را براي اجراي حكم اعلام كرده است.
چهار نيجريه اي، دو مالزيايي، دو آمريكايي، يك تبعه زيمبابوه و يك سنگالي در ليست اعدام دولت اندونزي به اتهام قاچاق مواد مخدر قرار دارند، اما 'محمد پراستيو' دادستان اعلام نكرد اين افراد جزو اعدامي ها هستند.
اندونزي با دفاع از اين اعدام ها، اين اقدام را جنگ عليه مواد مخدر مي داند و معتقد است كه انجام آن براي توقف تهديد حيات ملت اندونزي ضروري است.
آمار مصرف كنندگان مواد مخدر در اندونزي حدود چهار ميليون و 200 هزار نفر گزارش شده است، به طوري كه روزانه حدود 50 نفر به دليل مصرف موادمخدر جان خود را از دست مي دهند.
مجازات اعدام در اندونزي يك گزينه قضايي در برابر اتهاماتي مانند قاچاق مواد مخدر، قتل، شرارت و تروريسم است.
براساس قانون اندونزي حكم اتباع خارجي كه بيش از پنج گرم مواد مخدر به اندونزي حمل كنند، اعدام يا حبس ابد است.
آساق**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندونزي از مجازات اعدام قاچاقچيان مواد مخدر دفاع كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14475) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا