استان يزد ميزبان مسابقات زيبايي ايكاهو

احمد زارع پور اشكذري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين جشنواره از هشتم تا دهم ارديبهشت ماه امسال در شهرستان اشكذر يزد برگزار مي شود .
وي برگزاري اين جشنواره را با حضور داوران بين اللملي و زيباترين اسب ها گامي مهم در توسعه ورزش و اين رشته ، همچنين معرفي استان يزد عنوان كرد.
اين مسئول با اشاره به وجود افزون بر دو هزار راس اسب اصيل عرب در استان اظهار كرد: استان يزد با داشتن نيمي از اسب هاي اصيل عرب در خود رتبه اول كشور را در اختيار دارد و قطب پرورش اسب اصيل عرب در كشور را به خود اختصاص داده است.
زارع پور اشكذري با بيان اين كه عمده شهر هاي پرورش دهنده اسب عرب در استان يزد به ترتيب شهر هاي اشكذر، ميبد، يزد، اردكان، تفت، مهريز، ابركوه و بافق هستند گفت: در ساير شهرستان هاي استان نيز حداقل دو سه باشگاه پرورش اسب اصيل عرب وجود دارد.
استان يزد هم اكنون نيز ميزبان مسابقات سراسري اسبدواني بهاره كشور است كه به مدت پنج هفته متوالي در مجتمع سواركاري صفاييه يزد پيگيري مي شود.
7536/ 6197

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استان يزد ميزبان مسابقات زيبايي ايكاهو» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14508) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا