فان‌خال: رشفورد هم می‌تواند مثل کلایورت باشد

تمجید سرمربی از ستاره جوان

فان‌خال: رشفورد هم می‌تواند مثل کلایورت باشد

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال جهان - فان‌خال در ستایش رشفورد او را با کلایورت ستاره سابق تیم ملی هلند مقایسه می‌کند.

به گزارش سایت روزنامه خبرورزشی؛ لوئي فان‌خال سابقه هدايت بازيكنان بزرگي را داشته. او معتقد است كه «ماركوس رشفورد» جوان از فرصتي كه در منچستريونايتد به او داده شده، نهايت استفاده را كرده. آمار بازي‌هايش با 7 گل زده در 13 بازي گوياي همه چيز است. اين مسئله باعث شده تا فان‌خال او را با پاتريك كلايورت كه بيش از بيست سال قبل در آژاكس برايش بازي مي‌كرد، مقايسه كند.

مربي يونايتد در عين حال سابقه هدايت توماس مولر در بايرن‌مونيخ و ژآوي و آندرس اينيستا در بارسلونا از سن نوجواني را هم داشته اما فكر مي‌كند كه رشفورد هجده ساله همچنان قادر است رشد كند: «من اين تجربه را در همه باشگاه‌هايم داشته‌ام. براي همين به بازيكنان جوان فرصت مي‌دهم. در آژاكس كلايورت هجده ساله هم درست مثل رشفورد از فرصت‌هايش نهايت استفاده را كرد. مي‌توانم مثال‌هاي مشابه زيادي براي‌تان بزنم. اين اتفاق تازه‌اي نيست.» در بايرن هم توماس مولر بود كه زير دست مربي هلندي درخشيد. در بارسلونا ژآوي 18 ساله و اينيستا 17 ساله جزو جوانان با آينده تيمش بودند. موتا كه در حال حاضر براي پاري‌سن‌ژرمن بازي مي‌كند هم آن‌موقع هفده ساله بود: «چيز عجيبي نيست. سن و سال مسئله چندان مهمي ‌نيست. كيفيت بازي اهميت بيشتري دارد اما بازيكنان جوان هنوز كامل نيستند. ماركوس رشفورد هم همين‌طور. خودش اين را مي‌داند كه همچنان جاي آموزش دارد.»

به گفته فان‌خال همه مربيان و كارشناسان استعداديابي يونايتد در اوج‌‌گيري و موفقيت رشفورد مؤثر بوده‌اند: «هميشه بايد به جوانان در بازي‌ها و تركيب فرصت داد. البته در اين ميان بايد از مربيان آكادمي‌ هم تقدير كرد، همين‌طور از كارشناسان استعداديابي كه اين بچه‌هاي آينده‌دار را كشف مي‌كنند. من هم عضو كوچك اما مهمي ‌از اين مجموعه هستم چون در نهايت اين مربي است كه به بازيكن فرصت مي‌دهد.»


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فان‌خال: رشفورد هم می‌تواند مثل کلایورت باشد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14525) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی