واحدهاي توليدي راكد پيش از حمايت غربال شوند

به گزارش خبرنگار ايرنا، مجيد خدابخش روز شنبه در جلسه شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي استان اردبيل گفت: نامگذاري سال جاري توسط مقام معظم رهبري در قالب ستاد تسهيل و كميته حمايت قضايي از سرمايه گذاري اين استان قابل اجراست اما مديريت سرمايه گذاري هايي كه در گذشته صورت گرفته نياز به شناسايي و بررسي موردي دارند.
وي افزود: برخي در دولت هاي نهم و دهم تسهيلاتي با نيت پس ندادن دريافت كردند و برخي نيز به دليل نوسان ارزي و كمبود نقدينگي از سال 1391 با مشكلاتي ناخواسته مواجه شده و از بازپرداخت تسهيلات بازماندند كه براي كمك به رونق توليد بايد اين دو دسته از يكديگر تفكيك شوند وگرنه اصطكاك موجود ادامه خواهد داشت.
استاندار اردبيل تاكيد كرد: واحدهاي توليدي مشكل دار حقيقي بايد شناسايي و كمك شوند و با نگاهي مثبت در مجموع سرمايه گذار بايد مورد حمايت باشد نه اينكه دستگاه هاي اجرايي دست و پاگير باشند؛ در مقابل نبايد مماشاتي با فرصت طلبان صورت گيرد چرا كه اگر اين امر در گذشته صورت نمي گرفت، امروز شاهد اين حجم از معوقات بانكي نبوديم.
او اضافه كرد: در مواردي دستورالعمل ها دست بانك ها را براي كمك به واحدهاي توليدي مي بست اما مصوبه هاي كميته حمايت قضايي از سرمايه گذاري اين مشكل را برطرف كرده و بانك ها بايد با تغيير رويه، نسبت به استمهال بدهي واحدهاي توليدي حقيقي مشكل دار اقدام كنند.
خدابخش عنوان كرد: آسيب شناسي واحدهاي توليدي نشان مي دهد كه صاحبان سرمايه لزوما مديران موفقي نيستند و صرف سرمايه گذاري نمي تواند كمكي به تنظيم صورت مالي داشته باشد؛ اقتصاد زبان خاص خود را دارد وبايد براي پروژه ها مديرعامل و حسابرس انتخاب شود.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان اردبيل نيز در ادامه گفت: مصوبه هاي ستاد تهسيل و كميته حمايت قضايي از سرمايه گذاري لازم الاجراست و در هر شرايطي كه بانك ها يا دستگاه ها از اجراي آنها خودداري كنند، با آنها برخورد قانوني خواهد شد.
يوسف خدادادي افزود: ادامه فعاليت هاي روزمره و مقررات معمول نيازي به تسهيل و حمايت ندارد، فلسفه تشكيل كميته حمايت قضايي از سرمايه گذاري استفاده از بار قضايي جلسه در جهت كمك به سرمايه گذاران است.
وي بيان كرد: اجراي مصوبه هاي اين كميته هيچ بار حقوقي و قضايي متوجه مديران و مسوولان نمي كند اما عدم اجراي مصوبه ها موجب مسووليت است و بايد در اين زمينه پاسخگو باشند چرا كه كمك به واحدهاي توليدي راكد در كنار حل مشكل بيكاري، از بسياري معضل هاي اجتماعي و فرهنگي نيز پيشگيري مي كند.
8123/6016

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واحدهاي توليدي راكد پيش از حمايت غربال شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1465) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا