مقام انصارالله: سازمان ملل بايد براي برقراري صلح در يمن تلاش كند

به گزارش شبكه خبري المسيرة، الحوثي در پاسخ به منع ورود كشتي حامل نفت سياه براي توليد برق شهر الحديده، با ارسال پيام اعتراض آميز به سازمان ملل، از اقدام عربستان در ممانعت از ورود كشتي اورينت به اين بندر و جلوگيري از تخليه محموله آن، انتقاد كرد.
وي در اين پيام، ممانعت از ورود كالاهاي مورد نياز مردم يمن، محاصره و ديگر اقدامات غير انساني توسط آل سعود در اين شرايط را جنايتي بزرگ و غيرانساني و همچنين قابل طرح در ديوان بين المللي كيفري دانست.
الحوثي در اين پيام با اشاره به نياز شديد مردم استان هاي مختلف يمن به برق، تشديد بحران انساني در الحديده بر اثر بارندگي هاي شديد، سيل و آسيب هاي زياد ناشي از آن و نياز شديد به برق شهروندان اين شهر را مورد تاكيد قرار داد.
اين مقام انصارالله در اين پيام خواستار ايفاي نقش انساني و اخلاقي صادقانه سازمان ملل نسبت به اوضاع انساني در يمن به ويژه در خصوص جلوگيري از ورود نفت سياه ويژه توليد برق به يمن و رفع محاصره ظالمانه و غيرقانوني آن شد.
وي همچنين با انتقاد از سكوت جامعه بين الملل خواستار ايفاي نقش آن در پايان دادن به فاجعه انساني در يمن شد.
عربستان با ائتلاف برخي كشورهاي عربي منطقه و با همراهي آمريكا از ششم فروردين سال گذشته حملات گسترده اي را عليه يمن آغاز كرده تا«عبد ربه منصورهادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور را به حاكميت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابيون يمني كه امنيت شهرهاي اين كشور را تأمين مي كنند، جلوگيري كند.
براثر اين حملات، تاكنون هزاران يمني از جمله زنان و كودكان شهيد و يا زخمي شده و ده ها هزار نفر نيز آواره گشته اند و به تأسيسات زيربنايي، خدماتي و درماني اين كشور آسيب هاي جدي وارد شده است.
خاورم** 1453/1275

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام انصارالله: سازمان ملل بايد براي برقراري صلح در يمن تلاش كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14663) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا