اعتماد: واكنش روحاني به پليس نامحسوس

اين روزنامه با انتخاب عنوان لذت من در فيلم‌ساختن است نه فيلمساز بودن، به نقل از اصغر فرهادي، مي نويسد: اگر بهترين جوايز دنيا را هم به شما بدهند فيلمي را كه دوست نداشتيد، نسازيد. ما عمر كوتاهي داريم و بايد مشخص كرد كه چه نوع فيلمسازي مي‌خواهيد باشيد. اينكه از فيلم ساختن لذت مي‌بريد يا از فيلمساز بودن، درصورتي‌كه از فيلمساز بودن لذت ببريد اين اتفاق زماني خواهد بود كه فيلم روي پرده برود و جايزه بگيريد و ديگران از آن تعريف كنند. من از فيلم ساختن لذت مي‌برم و سر صحنه همه كارهايي را كه انجام مي‌دهم، دوست دارم. اين سخن به معناي خوشحال بودن نيست و اگر كسي چهره مرا سر صحنه ببيند برعكس هم فكر مي‌كند.
روزنامه اعتماد با درج عنوان بايد انتخابات را تهرانيزه كنيم، آورد: تبليغات انتخاباتي براي دور دوم از روز پنجشنبه آغاز شد اما يك روز پيش از آن كانديداهاي دور دومي با همراهي محمدرضا عارف و چند چهره اصلاح طلب به مرقد مطهر امام راحل رفتند تا مطلع كمپين انتخاباتي خود را تجديد ميثاق با امام و شهدا قرار دهند. آنها در اين روز پس از انجام مراسم اوليه به ديدار سيد حسن خميني رفتند، در آنجا سخنان محمد رضا عارف را شنيدند و سپس در ديدار با آيت‌الله هاشمي از دغدغه‌هاي او مطلع شدند. در سخنان عارف آنچه بيش از همه مورد توجه قرار گرفت اعلام استراتژي تهرانيزه كردن انتخابات بود. او از كانديداها و بدنه اجتماعي اصلاح‌طلبان در سراسر كشور خواست تا راهي را كه تهراني‌ها برگزيدند، ادامه دهند و با حمايت تام و تمام از كانديداهاي فهرست اميد تمامي آنها را به مجلس بفرستند.
اين روزنامه با انتشار عنوان ما بايد به جاي دفاع صِرف حمله نيز انجام دهيم، نوشت: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح چهارشنبه در ديدار هزاران نفر از اعضاي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان سراسر كشور، يكي از عرصه‌هاي مهم رويارويي نظام جمهوري اسلامي با جبهه استكبار را موضوع جوانان دانستند و تاكيد كردند: جبهه مقابل نظام اسلامي به دنبال تغيير هويت ديني و انقلابي جوان ايراني و گرفتن اميد، نشاط و انگيزه از آنان است و تنها راه مقابله با اين رويارويي پنهان و پيچيده، تربيت جواناني «متدين، انقلابي، پاكدامن، مصمم، هوشيار، پرانگيزه، اميدوار، انديشه‌ورز، شجاع و فداكار» به عنوان «افسران جنگ نرم» است. ايشان با اشاره به اينكه هم‌اكنون جنگ نرم بر ضد نظام اسلامي در جريان است و ما بايد به‌جاي دفاع صرف، حمله نيز انجام دهيم، گفتند: اگر در قرارگاه و سنگرها، افسراني متدين، انقلابي، مصمم، هوشيار، پركار، صاحب انديشه، شجاع و فداكار داشته باشيم، مي‌توان نتيجه گرفتن در اين نبرد را حدس زد.
روزنامه اعتماد با بررسي عنوان انتقاد از بي انصافي ها در نقد برجام، مي نويسد: قاضي‌زاده هاشمي با دستي پر از نتيجه سفر پيشين خود راهي قم مي‌شود و با استقبال گرم مراجع، گزارشي از عملكرد وزارتخانه تحت سرپرستي خود را به محضر علما ارايه مي‌دهد. در اين سفر، كه ديدار با ٨ عالم و مرجع تقليد را در برنامه‌هاي كاري وزير بهداشت قرار داد، ديدار با آيت‌الله مكارم شيرازي بيش از ساير ديدارها به موضوع برجام اختصاص يافت. وي از بي‌انصافي‌ها در مورد برجام گفت و اظهار داشت: «با وجودي كه رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت كردند، برخي كه اداي پيروي از ايشان را دارند باز در مساله برجام تعبير به خيانت مي‌كنند.» اين مرجع عاليقدر شيعه در ارتباط با اقدامات انجام شده در مورد برجام، يادآور شد كه «فراموش نكنيم كه طرف مقابل ما، آدم ناقلايي است. »
اين روزنامه در ستون نگاه روز عنوان «در اهميت دور دوم انتخابات» به قلم نجفقلي حبيبي استاد دانشگاه را منتشر كرد و در صفحه نخست عنوان هاي «سيدعباس عراقچي: ديپلمات ها را نترسانيم»، «غرامت تحميلي»، «حكم قابل تعقيب است»، «شكايت عليه دولت امريكا»، «الكساندر سوكوروف: در خانواده سينما يك كودك سر راهي و ناخلف هستم» و «نرخ تورم در فروردين» را به چاپ رساند.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9370**2002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتماد: واكنش روحاني به پليس نامحسوس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14669) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا