کارلوس به دنبال آدم متخصص در تیم ملی

شرايط 11 گانه كروش براي ادامه همكاري

کارلوس به دنبال آدم متخصص در تیم ملی

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال ایران - از روی تقویم تنها 7 روز به زمان سررسید استعفای کارلوس کروش باقی‌مانده و فدراسیون فوتبال تنها این زمان محدود را در اختیار دارد تا درباره ماندن یا رفتن سرمربی تیم ملی تصمیم بگیرد.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ در حرف و مصاحبه همه مسئولان فعلي فدراسيون فوتبال و حتي نامزدهاي رياست فدراسيون از حمايت از برنامه‌هاي كروش مي‌گويند و معتقدند خواسته‌هاي سرمربي تيم ملي هيچ كدام شخصي نيست و كروش در شرايط 11گانه‌‌اش براي ادامه همكاري با فدراسيون فوتبال، چيزي را براي خود نمي‌خواهد و همه درخواست‌هايش در راستاي منافع تيم ملي و موفقيت در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني‌ است‌؛ شرايطي كه اگر مهيا شود، كروش را ماندگار مي‌كند و براي اولين بار صعود از مرحله گروهي جام جهاني‌ هدف بزرگ تيم ملي ترسيم مي‌شود.

كروش در جلسه اخيرش با هيأت‌رئيسه فدراسيون فوتبال بر برنامه مدون ليگ برتر متناسب با برنامه آماده‌سازي در راه جام جهاني‌ تأكيد كرده است. او در اين بخش از شروط 11گانه‌‌اش گفته است: «وقتي كه برنامه ليگ اعلام و مورد قبول قرار گرفته است، به هيچ عنوان نمي‌تواند تغيير كند و در صورت قرار گرفتن هر كدام از بازي‌هاي ليگ در تاريخ‌هاي مورد نظر تيم ملي بازيكنان ملي‌پوش بايد در اختيار تيم ملي قرار بگيرند و وظايف ملي‌شان را انجام دهند.»

اخيراً جواد نكونام در آخرين مصاحبه‌اي كه انجام داده بود گفت كه قطري‌ها برنامه گسترده‌اي براي آماده‌سازي تيم ملي كشورشان در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني‌ تدارك ديده‌اند كه شايد مهمترينش آغاز زودهنگام ليگ قطر براي كمك به تيم ملي باشد تا با اين برنامه‌ريزي، بازيكنان ملي‌پوش زودتر بتوانند در اختيار تيم ملي قرار بگيرند. خواسته ديگر كروش براي ادامه همكاري با تيم ملي منابع انساني است كه با توجه به بودجه اختصاص يافته به تيم ملي بزرگسالان تعدادي نيروي انساني متخصص به تيم ملي اضافه شود.

كروش در برنامه‌‌اش خواسته يك دستيار ايراني و يك متخصص پزشكي بين‌المللي به كادر تيم ملي افزوده شود تا مشكلات موجود كمتر شود. يكي ديگر از خواسته‌هايي كه سرمربي تيم ملي در اين دو سال مطرح كرده و تقريباً هيچ بار هم عملي نشده، انجام وظايف ملي توسط بازيكنان سرباز است‌؛ بازيكناني كه مي‌توانند با تيم‌هاي باشگاهي‌شان به كشورهاي مختلف سفر كنند اما نمي‌توانند با پيراهن تيم ملي به ميدان بروند.

همين موضوع يكي از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي كروش براي ادامه همكاري با تيم ملي است. اگر مشكل سربازان ملي‌پوش حل شود، يكي از شروط اصلي كروش براي ماندن در تيم ملي فراهم مي‌شود‌؛ شرطي كه با توجه به دل‌نگراني هميشگي سازمان‌هاي مربوطه در حفظ منافع ملي حل شدني به نظر مي‌رسد. او در ادامه از مسئولان هيأت‌رئيسه فدراسيون فوتبال خواسته به برنامه‌اي كه در مرداد سال 93 به فدراسيون و سازمان ليگ داده شد متعهد باشند و اگر قصد ادامه همكاري با او را دارند تا قبل از 13 ارديبهشت سال جاري تفاهم ايجاد شود. كروش در بند آخر شروط 11 گانه‌‌اش تأكيد كرده نبايد هيچ‌گونه دخالت خارجي در مسائل فني صورت گيرد.

کارلوس کروش


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارلوس به دنبال آدم متخصص در تیم ملی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14683) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی