جوان: شليك 2 ميليارد دلاري امريكا به برجام

اين روزنامه با درج عنوان ورق پاره يك دولت فاسد پوك عليه حزب الله اهميتي ندارد، براي تيتر يك، آورد: حضـرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبـر معظم انقلاب اسلامي روز چهارشنبه در ديدار هزاران نفر از اعضاي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان سراسر كشور، يكي از عرصه‌هاي مهم رويارويي نظام جمهوري اسلامي با جبهه استكبار را موضوع جوانان دانستند و تأكيد كردند: جبهه مقابل نظام اسلامي به دنبال تغيير هويت ديني و انقلابي جوان ايراني و گرفتن اميد، نشاط و انگيزه از آنان است و تنها راه مقابله با اين رويارويي پنهان و پيچيده، تربيت جواناني «متدين، انقلابي، پاكدامن، مصمم، هوشيار، پرانگيزه، اميدوار، انديشه‌ورز، شجاع و فداكار» به عنوان «افسران جنگ نرم» است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، وجود چنين جواناني در كشور را بسيار با عظمت دانستند و با تأكيد بر اينكه بعد از گذشت 37 سال، جبهه استكبار نتوانسته است جمهوري اسلامي ايران را از بين ببرد يا مانع رشد و قدرت آن در منطقه شود، فرمودند: با وجود تهديدهاي عملي و تبليغاتي فراوان، امروز حزب‌الله لبنان پيكره رشيد خود را در دنياي اسلام نشان مي‌دهد و محكوميت آن در يك ورق پاره به‌وسيله دولتي فاسد، وابسته، توخالي و پوك، هيچ اهميتي ندارد.
روزنامه جوان با انتخاب عنوان نفت دولت فعلي 13.5 درصد پردرآمدتر از نفت دولت دهم، مي نويسد: نگاهي به درآمدهاي نفتي و مالياتي پنج سال اخيركشور نشان مي‌دهد كه درآمدهاي دولت يازدهم در 30 ماه نخست فعاليت خود 13.5 درصد بيشتر از درآمدهاي 30 ماه پاياني فعاليت دولت دهم است. با آغاز به كار كابينه يازدهم جمهوري اسلامي ايران، دولتمردان فعاليت خود را در سال 92 در شرايطي آغاز كردند كه در پايان آن سال، 64 هزار ميليارد تومان از درآمدهاي نفتي محقق شد و ميزان درآمدهاي مالياتي با بيش از 10 هزار ميليارد تومان افزايش به حدود 50 هزار ميليارد تومان رسيد. اين رقم در سال 93 با افزايش مواجه بود به‌طوري كه درآمدهاي نفتي دولت يازدهم به حدود 63‌هزار ميليارد تومان و درآمدهاي مالياتي به بيش از 70‌هزار ميليارد تومان افزايش پيدا كرد.
اين روزنامه با بررسي عنوان كوثري: چين طراحي رآكتور جديد را نپذيرفته است، نوشت: اسماعيل كوثري، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در گفت‌وگويي با اشاره به گفته‌هاي قبلي مقامات كشورمان مبني بر تحول اقتصاد بعد از توافق هسته‌اي، گفت: مردم و مسئولان براساس بيانات تيم مذاكره‌كننده و آقاي روحاني به دنبال اين بودند تا اين اقدامات صورت گيرد ولي بعد از سه ماه كه از توافق مي‌گذرد، مي‌بينيم كه چنين اقدامي نشده است. اين نماينده مجلس با اشاره به گزارش سه بخشي اجراي برجام كه در كميسيون امنيت ملي بررسي شده است، گفت: هم اينك تخلفي صورت گرفته يعني رآكتور اراك نبايد برچيده مي‌شد، مگر اينكه رآكتور جديد طراحي و ساخته و كار گذاشته مي‌شد كه متأسفانه هنوز توافقي صورت نگرفته و چين قبول نكرده است.
روزنامه جوان با انتشار عنوان پول مي گيرند تا چهره ماندگار بسازند، آورد: از 2 ميليون و 900 هزار تومان تا 8 ميليون و 890 هزار تومان مبلغي است كه هر كدام از پزشكان مي‌توانند با پرداخت آن چهره ماندگار درمان ايران شوند. البته اين چهره ماندگار با آن چهره ماندگاري كه طي همايشي كشوري از ميان نخبگان تمامي رشته‌ها انتخاب مي‌شد زمين تا آسمان فرق دارد. آن چهره‌هاي ماندگار پولي نيست و صدا و سيماي جمهوري اسلامي با همكاري فرهنگستان‌هاي چهارگانه ايران (فرهنگستان زبان و ادب فارسي، فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم پزشكي، فرهنگستان هنر) و مجاري ذي‌ربط چهره‌هاي ماندگار واقعي را انتخاب و معرفي مي‌كرد اما اين بار پاي يك مؤسسه گمنام در ميان است؛ «بنيان توسعه و پژوهش چهره‌هاي ماندگار» كه پول مي‌گيرد تا چهره ماندگار بسازد.
«هيچ عاقلي قبول دارد كه امريكا به ما كمك كند؟!» ديگر عنوان صفحه نخست اين روزنامه است.
روزنامه جوان همچنين در ستون يادداشت هاي امروز عنوان هاي «تصاعد تهديد و خلا تعصب ملي و غيرت ديني» به قلم عباس حاجي نجار، «ملك سلمان در انتظار پسااوباما» نوشته سيدنعمت الله عبدالرحيم زاده، «چرا خارجي ها بخش خصوصي را تحويل نمي گيرند؟» به قلم مهران ابراهيميان و «آقاي مدير، جناب مربي شما هم مقصريد!» نوشته دنيا حيدري را منتشر كرد.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9370**2002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جوان: شليك 2 ميليارد دلاري امريكا به برجام» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14719) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا