ترويج فرهنگ پهلواني در سلامت اخلاق جامعه نقش مؤثري دارد

به گزارش ايرنا از روابط عمومي كل سپاه، سردار سرتيپ پاسدار عبدالله عراقي در خجسته سالروز ولادت امام علي(ع) در جمع جانبازان و پيشكسوتان ورزش زورخانه اي در زورخانه امام حسن مجتبي(ع)، حضور جانبازان را باعث دلگرمي پاسداران و سربازاني كه مي كوشند در راستاي اعتلاي انقلاب اسلامي قدم مؤثري بردارند دانست و تصريح كرد: جانبازان سرافراز با وجود آسيب جسمي، از روح مقتدر، ورزيده و باصلابتي برخوردارند كه فراگيري اين ويژگي ها، تقويت اعتقادات و خصائص اسلامي را بدنبال دارد.
وي گفت: حضور در اين فضاها بسيار كار ارزشمندي است كه فراگيري و القاي روحيه بزرگ منشانه را بدنبال دارد، به تعبير بهتر حضور در اين ميدان ها افراد را نسبت به آسيب هاي اخلاقي و اجتماعي مصونيت مي بخشد.
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه با اشاره به ايثارگري ها و دلاوري هاي جانبازان در دوران دفاع مقدس ادامه داد: حقيقتاً رزمندگان و جانبازان همواره در صيانت از آرمان هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي پا در ركاب هستند و در دفاع مقدس براي ولايت، بخشي از پيكر خود را تقديم كردند و همچنان هم با روح بلند خود پشتيبان ولايت فقيه هستند. حضور فعالانه اين بزرگ مردان باعث فراگيري روحيه شهادت طلبي، دلاورمردي و ايثارگري است.
سردار عراقي، از ورزش پهلواني به عنوان سازنده توأمان روح و جسم ياد كرد و افزود: ورزش پهلواني و زورخانه اي، مرام پهلواني و بزرگ منشي را به انسان ها مي آموزد چون به بزرگان، سادات و هر نوع قشري به تناوب احترام گذاشته مي شود و به واقع آداب فتوت و جوانمردي را ياد مي گيريم. بگونه اي كه حضور ورزشكاران و پهلوانان زورخانه اي در جامعه، كارگشايي و خير و بركت بدنبال داشته باشد.
وي خاطرنشان كرد: امروز جامعه از بي اخلاقي و عدم احترام متقابل خصوصاً به بزرگترها رنج مي برد، گود زورخانه ها اخلاق و انسانيت را به انسانها مي آموزد و رونق و ترويج اين ورزش در جلوگيري از تشديد رذايل بسيار راهگشاست.
اجتمام(1) ** 7029 ** 1071

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترويج فرهنگ پهلواني در سلامت اخلاق جامعه نقش مؤثري دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14720) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا