كنترل نكردن چاقي تا 12 سالگي به بيماري ديابت در بزرگسالي منجر مي شود

به گزارش ايرنا مسعود رحمانيان روز شنبه در جريان اجراي طرح مدرسه حامي پيشگيري از ديابت با حضور وزير بهداشت در دبستان صغري كوچك يزد به خبرنگاران گفت: بيماري هاي قلبي، سرطانها و كبد چرب از دلايل چاقي است لذا بايد بيماري چاقي از همان دوران كودكي با آموزش هاي مناسب كنترل شود.
وي با بيان اينكه طرح مدرسه حامي پيشگيري از ديابت از سال 93 در يكصد مدرسه ابتدايي شهرستان يزد آغاز شده گفت: 90 دانش آموز در سال تحصيلي گذشته به ديابت نوع يك مبتلا بودند كه به مركز تحقيقات ديابت استان معرفي و مورد درمان قرار گرفتند.
وي اضافه كرد: هم اكنون با حضور وزير بهداشت اين طرح در 700 مدرسه ابتدايي استان يزد آغاز شده است و اگر تامين اعتبار شود در دبيرستان ها و دانشگاههاي استان هم اجرا خواهد شد.
پيشتر اعلام شده بود 22 درصد افراد بالاي 40 سال استان يزد ديابت دارند و اگر شيوع آن در استان به همين شكل پيش برود آمار ناخوشايندي در انتظار استان خواهد بود.
2088/6197

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كنترل نكردن چاقي تا 12 سالگي به بيماري ديابت در بزرگسالي منجر مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14725) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا