افتتاح طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت در 700مدرسه ابتدايي استان يزد

به گزارش ايرنا ، بهره برداري از اين تعداد طرح صبح امروز با حضور دكتر سيد حسن قاضي زاده هاشمي بصورت نمادين در مدرسه صغري كوچك شهر يزد آغاز شد.
هدف از اجراي طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت ، آموزش ، نحوه مقابله با بيماري ديابت و اقدامات حمايتي در تشخيص زودهنگام اين بيماري در مرحله نهفته اعلام شده است.
اين طرح در سه محور تغذيه سالم ، تحرك مناسب و كاهش استرس به دانش آموزان و اولياي آنان اجرا مي شود.
طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت از سال 93 در 100 مدرسه شهر يزد شروع شده و امروز نيز با حضور وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي بصورت همزمان در 700مدرسه استان آغاز شد.
اين طرح كه به صورت پايلوت در استان يزد آغاز شده قرار است در صورت موفقيت در سراسر كشور به اجرا درآيد.
فعاليت هاي ورزشي ، برپايي نمايشگاه در زمينه ديابت در حاشيه آغاز اجراي اين طرح از برنامه هاي جنبي اين مراسم است.
حدود 22 درصد از افراد بالاي 22سال اين استان در معرض شيوع بيماري ديابت قرار دارند.
وزير بهداشت ، درمان و اموزش پزشكي به همراه دانش آموزان اين مدرسه سفره صبحانه سالم صرف كردند.
شركت در همايش دوچرخه سواري از باغ ملي تا ميدان باهنر و رونمايي از تنديس غلبه بر ديابت از برنامه هاي امروز وزير بهداشت بود و بازديد از نحوه تشكيل پرونده سلامت، شركت در همايش ملي سلامت، حضور در همايش خيرين سلامت، بازديد از مركز تحقيقاتي درماني ديابت، شركت در جلسه شوراي سلامت و امنيت غذايي و حضور در همايش بزرگ مردمي غلبه بر ديابت از ديگر برنامه هاي وزير بهداشت ، درمان و اموزش پزشكي به استان يزد خواهد بود.
شب گذشته نيز با حضور دكتر هاشمي درمانگاه خيرساز تخصصي و فوق تخصصي سيدالشهداي شاهديه يزد به بهره برداري رسيد.
2088/8068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح طرح مدارس حامي پيشگيري از ديابت در 700مدرسه ابتدايي استان يزد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14728) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا