انتخابات نماد دموکراسی و شاخص بارز مشارکت اجتماعی در یک جامعه مترقی است

استان‌ها > فارس - دبیر حزب اعتدال توسعه در فارس گفت: انتخابات نماد دموکراسی و شاخص بارز مشارکت اجتماعی در یک جامعه مترقی است.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز،سیدمیراعظم هاشمی صبح امروزشنبه درجمع دریک کنفرانس خبری به تشریح فعالیت های این حزب در استان فارس و پرداخت و افزود:تقویت تحزب و با هدف افزایش مشارکت سیاسی اجتماعی مردم برنامه اصلی ماست.

وی با حساس عنوان کردن شرایط سیاسی  کشور و تاکید بر اهمیت دور دوم انتخابات مجلس افزود: بر همین اساس احزاب و تشکل های سیاسی  تکلیف و وظیفه حساسی بر عهده دارند که لازم است با برنامه ریزی های مناسب با تفرقه افکنی ها و سیاه نمایی هایی که برخی خواسته یا ناخواسته انجام می دهد مقابله و مبارزه کنند.

هاشمی افزایش مشارکت سیاسی اجتماعی مردم در جامعه را مستلزم تبیین برنامه های راهبردی دانست و افزود:امروزه تحزب و فعالیت های حزبی یکی از پایه های مدنیت و فرهنگ سیاسی مترقی در بیشتر کشورهای جهان است.

وی با بیان اینکه علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته در کشور ما هنوز هم در ساختار قدرت برای احزاب پیش بینی خاصی در قانون صورت نگرفته است افزود: حتی اگر در اصل هشتم قانون اساسی ، جایی برای احزاب پیش بینی می شد وضعیت آن تا اندازه یی شفاف تر و روشن تر بود.

هاشمی درادامه به نشست روزگذشته اعضای شورای مرکزی این حزب با دبیرکل حزب اعتدال و توسعه اشاره کرد و افزود:در این جلسه که استاندار فارس نیز به عنوان میهمان ویژه درآن حضور داشت،محمد باقر نوبخت از نزدیک درجریان فعالیت های دفتر حزب اعتدال و توسعه در استان فارس قرارگرفت.

وی افزود:در این نشست به پیروزی 10 نماینده مورد حمایت این حزب در انتخابات مرحله نخست مجلس شورای اسلامی در استان فارس اشاره شد و طی این نشست گزارشی مستند از نحوه برنامه ریزی حزب اعتدال توسعه در 12 حوزه انتخابیه  فارس و راهیبابی 10 نماینده مورد حمایت این حزب به مجلس حضور دبیرکل تقدیم شد.

دبیرحزب اعتدال توسعه دراستان فارس افزود:محمد باقر نوبخت ضمن بررسی گزارش فعالیت های این حزب در استان و ارائه راهکار های مناسب جهت تقویت حزب در استان فارس به بیان دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه های مختلف داخلی و خارجی خصوصا موفقیت ایران در پرونده هسته ای و برجام پرداخت .

 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخابات نماد دموکراسی و شاخص بارز مشارکت اجتماعی در یک جامعه مترقی است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14759) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین