درگيري در اعتراض هاي شبانه پاريس؛ يك خودرو پليس به آتش كشيده شد

به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاريس، منابع پليس از درگيري ديشب (جمعه شب) در حاشيه برگزاري اعتراض هاي شبانه در ميدان رپوبليك پاريس كه 100 پليس در آن مستقر شده بودند، خبر داد.
اين درگيري كه در جريان آن يك خودرو پليس به آتش كشيده شد، پس از آن رخ داد كه اعتراض هاي شبانه در اين ميدان يك هفته در آرامش برگزار شده بود.
حدود 100 معترض جمعه شب گذشته در ساعات پاياني برگزاري تجمع موسوم به ايستاده در شب، به پرتاب اشيايي به سمت پليس، آتش زدن و تخريب اموال عمومي اقدام كردند. 21 نفر در همان شب بازداشت شدند. پس از آن اعتراض هاي شبانه در پاريس بدون درگيري برگزار شد.
پليس پاريس هفته گذشته شمار افرادي را كه از ابتداي برگزاري شبانه تجمع اعتراض آميز در پاريس در قالب جنبش ايستاده در شب، بازداشت شده اند، 36 نفر اعلام كرده بود.
به گزارش ايرنا، اعتراض هاي شبانه ايستاده در شب، بخشي از مخالفت هاي مردمي فرانسه با لايحه اصلاح قانون كار دولت محسوب مي شود.
شماري از معترضان 31 مارس (12 فروردين) و پس از برگزاري بزرگترين اعتراض به اين لايحه، تا صبح در ميدان رپوبليك در مركز پاريس باقي ماندند كه اين حضور با شكل گرفتن جنبش ايستاده در شب تكرار مي شود و معترضان هم تا زماني كه ماموران پليس به متفرق كردن آنان اقدام نكنند در ميدان مي مانند. اين اعتراض شبانه هر شب برگزار شده است.
اين جنبش كه از اعتراض هاي ساده به لايحه اصلاح قانون كار فراتر رفته است و مطالبات سياسي و اجتماعي ديگري در جريان آن مطرح مي شود، در ده ها شهر ديگر فرانسه هم برگزار مي شود.
اروپام ** 9053**1479

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درگيري در اعتراض هاي شبانه پاريس؛ يك خودرو پليس به آتش كشيده شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14820) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا