ما سپاهانیم و حالا حالاها تو بحران!

هت‌تريك در تغييرات نيمكت زردپوشان نصف جهان

ما سپاهانیم و حالا حالاها تو بحران!

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال ایران - سپاهان سنگین‌ترین شکست ممکن را مقابل نماینده عربستان تجربه کرد تا مربی کروات خود را نیز با گلباران به کشورش بدرقه کند!

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ سپاهان به عنوان مدافع عنوان قهرماني و نماينده اول ايران در ليگ قهرمانان آسيا نه تنها طرفدارانش را نااميد كرد بلكه به نوعي روز درخشان نماينده‌هاي كشورمان در مصاف‌هاي حيثيتي با سعودي‌ها را خراب كرد تا همه چيز روي سرش آوار شود. ايگور استيماچ هم كه مدت‌ها بود زير بار فشارهاي روحي و رواني قرار داشت، چاره‌اي جزء اين نداشت تا با دادن استعفا از اين فشار خارج شود چون به اين نكته پي برد كه نمي‌تواند با اين مجموعه به آنچه در ذهن دارد برسد!


***

طرفداران سپاهان در سال‌هاي گذشته يك شعار بسيار معروف داشتند و آن هم اين بود «ما سپاهانيم و حالا حالاها قهرمان» اما حالا مي‌توان با اتفاقاتي كه اين فصل براي اين تيم پرطرفدار رخ داد اين شعار را براي آنها در نظر گرفت «ما سپاهانيم و حالا حالاها تو بحران!» تيمي كه در يك فصل سه بار نيمكت مربيگري‌‌اش را تغيير مي‌دهد، بارها با حاشيه‌هاي ويرانگر از جمله قهر ستاره‌ها، درگيري كاپيتان با مربي و مديران باشگاه و... روبه‌رو مي‌شود مسلماً در بحران قرار دارد و اين اتفاقات هم چيزي نيست جز سوءمديريت! تا همين فصل قبل كه سپاهان پنجمين قهرماني‌‌اش را به صورت معجزه‌وار جشن گرفت بسياري باشگاه اصفهاني را به عنوان نماد باشگاهداري مدرن معرفي مي‌كردند اما حالا...

***

قبل از رويارويي سپاهان با الاتحاد در دوحه مربي كروات كه خوب مي‌دانست همكاري‌‌اش با باشگاه اصفهاني زياد نمي‌تواند دوام داشته باشد در كنفرانس مطبوعاتي يك جمله كليدي بر زبان آورد: «گذشت زمان واقعيت‌هاي حاكم بر سپاهان را روشن خواهد كرد تا همه در جريان اتفاقاتي كه مانع كاميابي اين تيم شد قرار بگيرند.» ايگور استيماچ هم دقيقاً به همان نتيجه‌اي رسيد كه حسين فركي در هفته يازدهم رسيد و بعد از تساوي يك - يك برابر استقلال اهواز قيد ادامه همكاري با زردپوشان را زد تا اين مربي كروات جاي او را بگيرد. عدم همدلي بازيكنان با كادر فني مهم‌ترين واقعيت حاكم بر اردوي سپاهان بود چون بارها شنيده شد كه استيماچ با بازيكنان سرشناس تيم درگيري شديد پيدا كرده و آنها را در اختيار باشگاه قرار داده است.

***

نيمه دوم بازي با الاتحاد كاملاً گوياي اين واقعيت تلخ حاكم بر سپاهان بود. بازيكناني كه در زمين راه مي‌رفتند و گويي نتيجه بازي اصلاً براي‌شان اهميت ندارد در كنار سر تكان دادن‌هاي استيماچ نشانگر اين بود كه مرد كروات به پايان راه رسيده و بايد چمدان‌هايش را بسته و نصف جهان را با خاطراتي تلخ ترك كند. مديران باشگاه هم كه چند هفته قبل در پي شدت گرفتن اختلافات نويدكيا و استيماچ موقتاً پشت ‌سرمربي خود را گرفته بودند گويي منتظر بودند تا ايگور خود استعفا بدهد تا آنها از زير بار قرارداد مالي سنگين سال دوم هم دربروند چون بلافاصله با آن موافقت كردند تا سپاهان به صورت موقت به دست دستياران ايراني او سپرده شود و زاغي‌نژاد هت‌تريك تغييرات روي نيمكت را تكميل كند تا سپاهان هم به جمع باشگاه‌هايي اضافه شود كه سه بار مربي خود را در يك فصل تغيير داده است.

***

در اوضاع و احوال بحراني حاكم بر سپاهان اينكه وضعيت محرم نويدكيا به كجا كشيده خواهد شد هم سؤالي بود كه ذهن بسياري از علاقه‌مندان را به خود معطوف كرده است. كاپيتان زردپوشان كه رسماً به خاطر اختلاف با استيماچ اردوي تيم را ترك و خداحافظي كرد با درخواست مربيان جديد براي بازگشت به تمرينات روبه‌رو شده اما هنوز مشخص نيست كه تصميم او در قبال اين درخواست چه خواهد بود؛ گر چه نزديكان محرم اعتقاد دارند او با توجه به جو كنوني و تمام حرف و حديث‌هايي كه در ارتباط با خودش شنيده، بعيد است زير بار اين خواسته برود و همچنان به عنوان مشاور فني و عضو كميته فني دورادور بر عملكرد سپاهان نظارت خواهد داشت.

***

به هر ترتيب سپاهان بحران‌زده، امروز راهي تهران مي‌شود تا خودش را براي مصاف با نفت آماده كند؛ جدالي كه مي‌تواند آتش بحران‌هاي اين تيم را خاموش يا برافروخته‌تر كند. بحران‌زده‌هاي نصف جهان كه بعيد به نظر مي‌رسد به اين زودي‌ها به ساحل آرامش برسند نه تنها روي نيمكت بلكه پشت ميز مديريتشان نيز به يك تفكر جديد نياز دارند تا همچنان در قامت يك مدعي قهرماني ظاهر شوند و انتظارات را برآورده كنند.

سپاهان


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ما سپاهانیم و حالا حالاها تو بحران!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14848) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی