۲۵ درصد بودجه کشور صرف حوزه‌های آموزشی می‌شود / دانش‌آموزان باید علاوه بر تحصیل، کار انقلابی هم انجام دهند

به گزارش قدس انلاین به نقل از خبرگزاری فارس،

حمدمهدی زاهدی در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان استان خراسان رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب درباره جنگ نرم، جنگ سخت و فلسفه آن‌ها بیانات بسیاری دارند و دانشجویان و دانش‌آموزان را به‌عنوان افسران جنگ نرم تشبیه نموده‌اند و از آن‌ها انتظار دارند تا کار انقلابی هم انجام دهند؛ یعنی به‌گونه‌ای نباشد که زندگی بچه‌ها فقط و فقط در درس خلاصه شود.

وی برگزاری چنین مسابقاتی را گامی برای شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های نهفته در جوانان دانست و افزود: اگر ابعاد کار انقلابی مدنظر رهبر معظم انقلاب را باز کنیم، حتماً یکی از مباحث آن در حوزه هنر انقلابی متصور است. یک حوزه آن می‌تواند نشر ادبیات انقلاب باشد، یا فضای مجازی یکی از مواردی است که ما می‌توانیم در آن به‌صورت فعال حضورداشته باشیم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات رهبر از دانش‌آموزان گفت: وجود چنین مسابقاتی کمک می‌کند تا دانش‌آموزان نه‌تنها در بروز استعداد و توانمندی‌های فردی خود کار کنند، بلکه حضور در چنین اردوهایی نوعی تمرین برای مشارکت جمعی، همدلی، همراهی و چگونه باهم بودن برای آن‌هاست تا برای ورود به یک زندگی اجتماعی پس از تحصیل آماده شوند.

وی ادامه داد: شرکت در این مسابقات ضمن اینکه اولویت‌ها و توانمندی‌های فردی را در حوزه استعدادهای مختلف بروز می‌دهد، به‌نوعی آمادگی برای ورود به صحنه‌های مختلف اجتماعی و حضور بسیار پررنگ به‌عنوان افسران جوان جنگ نرم را به معرض نمایش می‌گذارد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه بودجه آموزش‌وپرورش از چهار سال گذشته تاکنون را رو به رشد اعلام کرد و افزود: از 4 سال گذشته تاکنون بودجه آموزش‌وپرورش از حدود 12 هزار میلیارد تومان، به بالای 25 هزار میلیارد تومان رسید. اگر بودجه آموزش عالی، بهداشت و ... را هم در نظر بگیریم به جرأت می‌توان گفت که حداقل 25 درصد بودجه کشور صرف حوزه‌های مختلف آموزشی می‌شود و ما ازجمله کشورهایی هستیم که در دنیا هزینه زیادی برای آموزش می‌دهیم.

وی افزود: البته ممکن است مدیریت منابع به‌درستی انجام نشود، اما نمی‌توان گفت کشور ما در این زمینه سرمایه‌گذاری نکرده است. افتخار می‌کنیم که در جمهوری اسلامی ایران هم سرمایه‌گذاری خوبی کرده‌ایم و هم سرمایه‌های انسانی خوبی مانند نسل جوان را داریم که تاکنون وضعیت درخشانی را برای کشورمان رقم زده و در آینده نیز چنین خواهند بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۵ درصد بودجه کشور صرف حوزه‌های آموزشی می‌شود / دانش‌آموزان باید علاوه بر تحصیل، کار انقلابی هم انجام دهند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14860) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین