100 درصد پسماندهای تولیدی بازیافت می شوند

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: هر کرمانشاهی روزانه 680 گرم زباله تولید می‌کند.

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ غلامحسین کاظمی از تولید روزانه 600 تن پسماند در شهر کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: سرانه تولید پسماند توسط هر کرمانشاهی 680 گرم در روز است.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های دیگر استان نیز میزان تولید زباله توسط یک فرد در روز از 680 گرم تا 800 گرم متفاوت است.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه از پیشتازی مدیریت پسماند کرمانشاه در کل کشور یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون در شهر کرمانشاه100 درصد پسماندهای تولیدی بازیافت می‌شود.

به گفته این مسئول 70 درصد این زباله‌ها به کمپوست تبدیل شده و از آن برای مصارف مختلف استفاده می‌شود و مابقی زباله‌ها نیز به سایر موارد قابل مصرف تبدیل می‌شود.

کاظمی با بیان اینکه اکنون زباله‌ها در شهر کرمانشاه از مبداء و در خانه‌ها تفکیک می‌شود، عنوان کرد: بنا داریم تفکیک زباله از مبداء و بازیافت آن را در شهرستان‌های دیگر استان هم راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به پسماندهای بیمارستانی داشت و تاکید کرد: تمام بیمارستان‌های استان مجهز به دستگاه غیره‌سوز هستند و با نظارت‌های دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست زباله‌های بیمارستانی بی‌خطر می‌شود.

کاظمی در خصوص زباله‌های کشاورزی و سموم تاریخ مصرف گذشته نیزاظهار کرد: این نوع پسماندها نیز با همکاری برخی از شرکت‌ها به شیوه بهداشتی معدوم می‌شود تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود.

وی همچنین از بازیافت نخاله‌های ساختمانی کرمانشاه به عنوان اولین شهر در کشور خبر داد و تاکید کرد: کرمانشاه اولین استان در کشور بود که با همکاری شرکت بازیافت، صاحب سایت بازیافت نخاله ساختمانی شد.

به گفته این مسئول، قرار است نخاله‌های ساختمانی که در سطح شهر رها شده، جمع‌آوری و در این سایت بازیافت شود.

انتهای پیام/پ


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «100 درصد پسماندهای تولیدی بازیافت می شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14892) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران