فساد مالی بلای جان پاکستان/ برخی مقامات قانون را به نفع خود تغییر می‌دهند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،علامه «سید ساجد علی نقوی» رهبر شیعیان پاکستان در اسلام‌آباد اظهار داشت: فساد مالی تأثیر منفی بر اقتصاد کشور گذاشته و باید ریشه‌کن شود.

وی افزود: مبارزه با فساد مالی زمانی ممکن خواهد بود که قانون برای همه یکسان باشد.

علامه نقوی تأکید کرد: تا زمانی که قانون برای ثروتمندان و قشر ضعیف جامعه یکسان نباشد نمی‌توان امیدی به ریشه‌کن شدن فساد مالی داشت اما افسوس که در پاکستان قوانین برای همه برابر نیست.

رهبر شیعیان پاکستان گفت: برای تشکیل کشور هزاران نفر جان خود را فدا کردند اما افسوس که هیچ زمانی قانون به معنای واقعی بر جامعه حاکم نبوده است.

وی افزود: ترس نداشتن از محاکمه سبب شده که حاکمان پاکستان با تغییر دادن قانون به نفع خود از آن برای کسب منافع شخصی استفاده کنند.

سید ساجد علی نقوی اظهار داشت: برخی افراد سعی دارند قانون را به نفع خود تغییر دهند و به آن متمم اضافه کنند بنابراین نباید اجازه دهیم بی‌قانونی بر جامعه حاکم شود.

وی تأکید کرد: باید تلاش کنیم تضاد طبقاتی از بین برود تا ثروتنمدان و قشر ضعیف جامعه از قانون یکسان پیروی کنند.

علامه نقوی خاطر نشان کرد: بسیاری از احزاب سیاسی پاکستان درباره حاکمیت قانون و ریشه‌کن شدن فساد مالی با من هم عقیده هستند،‌ پس بهتر است این موضوع به صورت جدی پیگیری شود.

وی سخنان «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان درباره عملیات بدون امتیاز در تمام سطوح برای ریشه‌کن شدن فساد مالی را قابل تقدیر دانست.

صحبت‌های علامه نقوی در حالی مطرح می‌شود که ژنرال «راحیل شریف» رئیس ستاد ارتش پاکستان 11 افسر ارشد از جمله یک سرلشکر و یک سپهبد را به اتهام فساد مالی برکنار کرد.

منابع موثق می‌گویند که برکناری افسران ارشد ارتش پاکستان تایید شده است.

بر اساس گزارش‌ها، افسران برکنار شده شامل «عبیدالله ختک» سپهبد و «اعجاز شاهد» سرلشکر ارتش پاکستان هستند

این افسران ارتش پاکستان در نیروی مرزی این کشور در ایالت بلوچستان خدمت می‌کرده‌اند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فساد مالی بلای جان پاکستان/ برخی مقامات قانون را به نفع خود تغییر می‌دهند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14904) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین