کشته شده‌های سوریه، حدود ۴۰۰،۰۰۰ نفر!

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،«استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه اعلام کرد که شمار قربانیان در جنگ سوریه به حدود 400 هزار نفر رسیده است. این رقم بسیار از شمار قبلی بالاتر است. سازمان ملل یک سال و نیم پیش تعداد کشته شدگان در جنگ سوریه را 250 هزار نفر برآورد کرده بود.

بنابر گزارش «فارین پالیسی»، دی‌میستورا اعلام کرد که این عدد بر مبنای تحلیل‌های شخص وی است و آماری رسمی نیستند.اما نزدیک به برآوردهای گروهی فعال در زمینه تحقیق سوریه است که تعداد کشته‌شدگان را دست‌کم 470 هزار نفر تخمین زده بود.

دی‌میستورا گفت:‌«آمار ما مربوط به 2 سال پیش است و بنابر آن 250 هزار نفر کشته شده‌اند اما 2 سال گذشته، 2 سال گذشته است و (مربوط به الان نمی شود.)»

سازمان ملل آمارگیری در زمینه قربانیان جنگ سوریه را متوقف کرده است چرا که درباره اطلاعاتی که در دست دارد، اطمینان خاطر ندارد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشته شده‌های سوریه، حدود ۴۰۰،۰۰۰ نفر!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14906) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین