علت خواب ناآرام در جایی غیر از منزل

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تاپ سانته؛ بیشتر افراد نمی توانند به راحتی در جایی غیر از منزل و رختخواب خود بخوابند و این مسئله به خصوص هنگام سفر ملموس تر می شود. دلیلی ندارد که خود را سرزنش کنید و دچار استرس و اضطراب شوید زیرا دلیل این مشکل کاملا علمی است. در واقع مغز نسبت به خوابیدن در محیطی غیر معمول حالت هوشیاری زیاد دارد.

بررسی تصویربرداری های مغزی از 35 نفر این مکانیسم بیولوژیک را تایید کرد. در این صورت امواج صوتی از هر دو گوش طی چندین شب به مغز فرستاده می شد.

در نتیجه، نیمکره چپ مغز در اولین شب واکنش بیشتری به پیام های صوتی نشان داد. شرکت کنندگان در آزمایش با شنیدن امواج از گوش چپ چندین بار از خواب بیدار می شدند.

در شب های بعد هر دو نیمکره به یک شکل واکنش داشتند و افراد دفعات کمتری از خواب بیدار شدند.

نیمکره چپ با توجه و تمرکز همراه است. در زمان خواب این قابلیت را دارد که در وضعیت هشدار و هوشیاری باشد. این مکانیسم محافظتی می تواند به احساس خطر کمک کند و در مواقع لازم واکنش نشان دهد.

ترجمه: مریم سادات کاظمی


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علت خواب ناآرام در جایی غیر از منزل» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14958) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین