نمايشگاه توانمندي هاي دانش آموزان قرچك برپا شد

به گزارش ايرنا‌ در اين نمايشگاه كه همزمان با هفته مشاغل و با حضور مسئولين در نمايشگاه دائمي قرچك برپا شد دانش آموزان دختر و پسر هنرستان هاي فني حرفه اي و كاردانش در 34 غرفه آثار خود را براي ديد علاقه مندان به نمايش گذاشته اند.
مدير آموزش و پرورش شهرستان قرچك در اين مراسم گفت: بر اساس قانون نيمي از دانش آموزان متوسطه دوره دوم بايد در رشته هاي كاردانش و فني حرفه اي به ادامه تحصيل بپردازند تا ضمن تحصيل مهارتي كه آينده شغلي آنان را تضمين مي كند را فرا گيرند.
مهدي نيكبخت افزود: دانش آموزان براي آن كه بتوانند شغلي را در آينده به دست آورند لازم است تا ضمن شناختن قابليت هاي خود و آشنايي با فرصت هاي شغلي موجود در جامعه، ارتباطي موثر ميان توانمندي هاي شخصي و فرصت هاي شغلي ايجاد كنند كه اين نمايشگاه با هدف ايجاد اين پيوند برپا شده است.
وي گفت: در اين نمايشگاه دانش آموزان آثار خود را در رشته هاي مختلف معماري، ‌نقشه كشي، ‌سفالگري،‌ علوم مختلف رايانه، ‌خياطي،‌ چاپ،‌ طراحي و عكاسي،‌ بازاريابي و مديريت خانواده در معرض ديد علاقه مندان قرار داده اند.
وي گفت: تلاش شده تا در نمايشگاه هفته مشاغل بهترين كارهاي دانش آموزان شركت داده شود و در طول برپايي نمايشگاه دانش آموزان و معلمين با حضور در اين نمايشگاه ها از آثار دانش آموزان ديدن خواهند كرد.
نيكبخت تصريح كرد: با توجه به اين كه امسال دانش آموزان پايه نهم دوره اول متوسطه مي بايد نسبت به تعيين رشته اقدام كنند اين نمايشگاه مي تواند در آينده تحصيلي و شغلي آنان نقش به سزايي داشته باشد.
وي گفت: برپايي اين نمايشگاه كمك مناسبي را به دانش آموزان جهت آشنايي با مشاغل مختلف و انتخاب رشته تحصيلي آنان داشته و سطح آگاهي خانواده ها را نسبت به رشته هاي موجود در هنرستان ها افزايش مي دهد.
نمايشگاه هفته مشاغل قرچك به مدت پنج روز در محل دائمي نمايشگاه هاي قرچك واقع در بلوار اصلي روبروي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري برپا بوده و از ساعت 9 صبح پذيراي علاقمندان خواهد بود.
هفته اول ارديبهشت هر سال به عنوان هفته مشاغل نام گذاري شده است.
قرچك با 300 هزار نفر جمعيت در 30 كيلومتري جنوب شرق تهران واقع و داراي بيش از 47 هزار دانش آموز است.
تهرام/7254/1831

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمايشگاه توانمندي هاي دانش آموزان قرچك برپا شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15091) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا