آغاز همكاري چين و پتروشيمي شازند

جعفر اصغري در گفت و گو با ايرنا افزود: اين هيات تجاري سه نفره به دعوت خانه صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي وارد كشور شدند كه در سفر خود تصميم به بازديد از توانمندي هاي پتروشيمي شازند در استان مركزي گرفتند.
وي ادامه داد: كيفيت، تنوع و قيمت تمام شده محصولات پتروشيمي شازند، اعضاي اين تيم تجاري را با مسئولان پتروشيمي شازند بر سر ميز مذاكره نشاند و مقدمات همكاري پتروشيمي با هيات تجاري چيني فراهم شد.
رئيس اداره بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي اضافه كرد: فعاليت برجسته اين تيم تجاري در زمينه توليد انواع لوازم خانگي است كه بر اين اساس بازديد از دو شركت توليد لوازم خانگي در قطب صنعتي حاجي آباد اراك نيز در برنامه سفر يك روزه آنان قرار گرفته است.
وي بيان كرد: ظرفيت هاي صنعتي بالقوه اي در استان مركزي وجود دارد كه در صورت ايجاد ارتباط تجاري و بازرگاني با كشورهاي بزرگ جهان مي تواند مقدمات توسعه اين صنايع را فراهم كند.
اصغري بيان كرد: بهترين و اساسي ترين راه توسعه صنايع و در نهايت بالندگي اقتصادي استان مركزي توسعه صادرات و حضور در بازارهاي جهاني است كه اين مهم نيازمند توليد با كيفيت همراه با قيمت تمام شده پائين است.
وي افزود: نوسان توليد، افزايش نرخ دستمزدها، كمبود نقدينگي، ضعف سيستم بانكي در ارايه تسهيلات و بسترهاي نوين صادراتي با تكيه بر صنايع تبديلي مهمترين مشكلات پيش روي صادرات استان مركزي است كه رسيدگي به همه اين موارد در دستور كار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي قرار گرفته است.
هفته گذشته نيز يك هيات تجاري آلماني با حضور در شهرستان اراك ضمن شركت در نشست كارگروه توسعه صادرات استان مركزي از شركت هاي صنعتي آذرآب و ماشين سازي اين شهر بازديد كرد.
استقرار بيش ازسه هزار واحد صنعتي در استان مركزي، اين استان را به قطب چهارم صنعت كشور تبديل كرده است.
شركت پتروشيمي شازند در سال 1372 در مدار توليدقرار گرفت.
3017/6013/6012

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز همكاري چين و پتروشيمي شازند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15093) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا