مقام فدراسيون ورزش هاي معلولين: چند سهميه ديگر المپيك مي گيريم

«بتول مشرف جوادي» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا‌ گفت:‌ زنان معلول ايران با كسب شش سهميه در سه رشته انفرادي به المپيك لندن اعزام شدند و در نهايت هم با سه مدال شامل يك طلا و دو برنز به كار خود در اين المپيك پايان دادند، اما در حال حاضر زنان معلول ايران 9 سهميه در پنج رشته تيمي و انفرادي كسب كرده اند و همچنان اميدوار هستيم چند سهميه ديگر بگيريم.
مرضيه صديقي در پرتاب وزنه، زهرا جوانمرد سيستاني، زهرا نعمتي، راضيه شيرمحمدي در رشته تيراندازي با كمان، ساره جوانمردي دودماني، عاليه محمودي در رشته تيراندازي نفرات اعزامي از فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين در المپيك لندن بودند و البته علاوه بر اين شش نفر هاجر تكتاز در رشته دووميداني نابينايان نيز در المپيك لندن حضور داشت.
مشرف جوادي گفت: اين نخستين بار است كه ايران در يك رشته تيمي توانسته سهميه المپيك كند و ما اميدواريم واليبال نشسته زنان بتوانيم نتيجه خوبي نيز در ريو كسب كند.
به گفته اين مسئول ورزش معلولان،‌ هفت مرحله اردوي آماده سازي براي تيم ملي واليبال نشسته زنان برنامه ريزي شده است و تقريبا هر ماه يك اردو برگزار خواهد شد.
وي همچنين از برنامه فدراسيون براي واليبال نشسته زنان در خصوص برگزاري يك اردوي مشترك خبر داد و افزود: ‌به منظور آماده سازي بيشتر اين تيم، اردوي مشترك با يكي از تيم هاي ملي اوكراين، چين و يا انگليس برگزار مي شود تا تيم بتواند در المپيك در مقابل حريفان قدرتمندي چون آمريكا يا چين بايستد.
9 سهميه زنان معلول در المپيك ريو شامل رشته هاي تيراندازي، تيراندازي با كمان، قايقراني، دووميداني و واليبال نشسته زنان است.
نايب رئيس زنان فدراسيون جانبازان و معلولين ادامه داد: ‌ورزشكاران چهار رشته تيراندازي، تيراندازي با كمان،‌ قايقراني و دووميداني زنان معلول تا اواخر خرداد ماه فرصت دارند تا در كشورهاي آلمان و چك در قالب رقابت هاي بين المللي سهميه كسب كنند.
وي اضافه كرد: دارندگان سهميه المپيك نيز در اين رقابت ها شركت مي كنند تا به آمادگي بشتري دست يابند.
به گفته مشرف جوادي، زنان معلول در رشته ريكرو تيراندازي با كمان دو سهميه كسب كرده اند و حالا قرار است براي كسب دو سهميه كامپوند در رقابت هاي بين المللي شركت كنند.
مشرف جوادي در خصوص آماده سازي ورزشكاران و تيم هاي ملي اعزامي به المپيك ريو نيز گفت:‌ اردوهاي آماده سازي از اوايل سال 95 آغاز شده است و اين روند تا مرداد ماه و اعزام تيم هاي ملي به ريو ادامه دارد.
وي اضافه كرد:‌ كسب سهميه المپيك الزاما به معني اعزام ورزشكاري كه سهميه كسب كرده است، نيست، بلكه ورزشكاران براي امكان حضور در المپيك بايد امتيازات و ركورهاي لازم را در تمرينات و اردوها كسب كنند.
ساره جوانمردي، ‌عاليه محمودي، ‌سميرا ارم، معصومه خدابخشي (تيراندازي)، محدثه كهنسال و زهرا نعمتي (تيراندازي با كمان)، مريم سلطاني (دووميداني )، ‌شهلا بهروزي (قايقراني) و تيم واليبال نشسته 9 سهميه معلولين در المپيك ريو را كسب كرده اند.
ورزشي **1828**1545

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام فدراسيون ورزش هاي معلولين: چند سهميه ديگر المپيك مي گيريم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15095) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا