منتخب مردم شاهرود و ميامي:توسعه دانشگاهها بايد اثرگذار باشد

به گزارش ايرنا، دكتر سيدجسن حسيني شاهرودي روز شنبه در بازديد از دانشگاه آزاد شاهرود، افزود:تلاش‌هاي زيادي براي تاسيس اين دانشگاه انجام شده تا به مرحله كنوني رسيده است.
وي بابيان اينكه ،براي اين دانشگاه هم در حوزه پزشكي و هم در حوزه‌هاي ديگر امكانات و تجهيزات خوبي فراهم‌شده، گفت: ساختمان، تجهيزات، اعضاي هيات علمي و كاركنان اين دانشگاه رشد قابل‌توجهي داشته است.
حسيني شاهرودي ابراز اميدواري كرد، دانشگاه مسير كيفي سازي خود را بعد از توسعه كمي كه درگذشته انجام شده، ادامه دهد تا تبلور آن در خروجي دانشگاه پديدار شود.
نماينده شاهرود و ميامي تصريح كرد: بايد دانشگاه به سمت دانش‌بنيان شدن پيش رود و به كمك حوزه‌هاي مختلفي چون كشاورزي، معدن، صنعت و ديگر حوزه‌هاي خدماتي بشتابد.
وي ظرفيت دانشگاه آزاد اسلامي را بسيار وسيع‌تر و عميق‌تر ازآنچه كه امروز هست، دانست و گفت: وظيفه دانشگاه فقط تربيت نيروي انساني نيست بلكه بكار گيري نيروي انساني هم بايد مدنظر قرارداد.
وي افزود: نقش دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه جامعه بي‌بديل است و دانشگاه آزاد اسلامي ظرفيت‌هاي خالي كه دانشگاه‌هاي دولتي نمي‌توانستند پر كنند را مديريت كرد.
حسيني با بيان اينكه در كشور به ازاي هر 18 نفر يك نفر دانشجو موجود است اظهار كرد: اين شاخص در استان سمنان به ازاي هر 5 نفر يك نفر است .
وي با بيان اينكه، سازماندهي لازم براي استفاده بهينه از اين نيروي انساني صورت نگرفته است، افزود: دانشگاه‌ها و صنعت نتوانسته‌اند باهم هماهنگ باشند.
نماينده منتخب شهرستان هاي شاهرود و ميامي گفت: شاهرود منطقه محرومي نيست چون از ظرفيت هاي آن به‌طور كامل استفاده نشده است .
وي گفت: دانشگاه‌ها بايد از پوسته خود خارج‌شده و كار متفاوتي را انجام دهند و دانشگاه را با جامعه ارتباط دهند.
وي از تشكل هسته هايي براي مشاركت اقشار مختلف مردم در برنامه‌ريزي‌ها خبر داد.
دكتر سيد حسين بديعي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود هم بر همكاري دانشگاه با مجموعه اجرايي شهرستان تأكيد كرد و گفت: نگاه مجموعه دانشگاه بر كيفي سازي و توسعه كيفي آن است و هم‌اكنون با سياست‌هايي كه ابلاغ‌شده دانشگاه با سرعت زياد به سمت ايجاد شركت‌هاي دانش‌بنيان و همكاري با صنعت و جامعه در تمامي عرصه‌ها پيش مي‌رود.
بديعي از دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود به‌عنوان اولين و بزرگ‌ترين واحد دانشگاهي سطح استان نام برد و بيان كرد: سياست دانشگاه بر پايه كمك به توسعه شهرستان شاهرود است و اين مهم يكي از وظايف اصلي دانشگاه است.
بازديد از قسمت‌هاي مختلف دانشگاه و بيمارستان دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود و نيز فاتحه بر قبور شهداي گمنام اين دانشگاه ازجمله برنامه‌هاي نماينده منتخب شاهرود و ميامي بود.
6167

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منتخب مردم شاهرود و ميامي:توسعه دانشگاهها بايد اثرگذار باشد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15096) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا