استیلی: دلم بدجوری به حال پدر مهرداد سوخت

همراه پايان رأفت به قائمشهر رفتيم

استیلی: دلم بدجوری به حال پدر مهرداد سوخت

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال ایران - مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد مهرداد اولادی ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه گذشته در ورزشگاه وطنی قائمشهر برگزار و سپس پیکر او در روستای قادیکلا به خاک سپرده شد.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ اين مراسم با حضور پرشكوه مردم و اهالي فوتبال برگزار شد كه يكي از اين افراد حميد استيلي بود كه مثل هميشه همدرد بازماندگان فوتبالي است و اين بار هم راهي قائمشهر شد و...


* آقاي استيلي دقيقاً چه زماني خبر درگذشت مهرداد اولادي را شنيديد؟
همان روزي كه فوت كرد، اگر اشتباه نكنم حوالي ساعت 15 سه‌شنبه اين خبر به گوشم رسيد. اول باور نكردم و تصور كردم شايعه است. بلافاصله با بچه‌هاي ملوان تماس تلفني گرفتم و متأسفانه متوجه شدم خبر صحت دارد و واقعاً متأثر شدم.

* شنيديم به قائمشهر هم رفتيد؟
بله، همراه پايان رأفت به قائمشهر رفتم و واقعاً ناراحت‌كننده بود. طفلكي مادر، خواهر و برادرانش شوكه بودند. اصلاً باور نمي‌كردند اين اتفاقات براي جوان ورزشكار آنان پيش آمده باشد. من خودم دلم خيلي براي پدر مهرداد سوخت. روز پدر بنده خدا بايد عزادار پسر قهرمانش باشد و صحنه‌هاي دردناكي را از نزديك شاهد بوديم.

* راستي مهرداد اولادي را شما به ملوان آورديد؟
مي‌دانستم مهرداد بازيكن باقابليتي است و به همين خاطر او را به انزلي دعوت كردم تا دوباره به اوج بازگردد. خودش هم خيلي دوست داشت بازي كند و به من گفت پول برايم مهم نيست. يك بدنساز اختصاصي هم براي او در نظر گرفتم تا هر چه زودتر آماده شود ولي عمر آن خدابيامرز قد نداد.

* مهرداد اولادي خيلي زود به شهرت رسيد و در فوتبال ايران اسم و رسمي پيدا كرد. فكر نمي‌كنيد زود هم اشباع شد؟
خيلي زود خودش را مطرح كرد اما اشباع شدن را... نمي‌دانم. مهرداد شايد اگر به جاي امارات به اروپا مي‌رفت بهتر بود. با اين حال در امارات هم خوش درخشيد به حدي كه هنوز هم الشباب امارات به ياد اوست و پس از درگذشت ناگهاني‌اش، اين باشگاه پيام تسليت داد. خداوند رحمتش كند.

* خاطرمان هست زماني كه سرمربي پرسپوليس شديد عنوان كرديد مهرداد اولادي را براي دربي جذب مي‌كنم. در وجود اين بازيكن چه ديده بوديد كه آن حرف را زديد؟
حيف كه مهرداد مصدوم شد. او يك بازي جلوي ملوان انجام داد و بعد آسيب ديد و نتوانست آنچنان كه بايد و شايد خودش را در پرسپوليس نشان بدهد. من مي‌دانستم او به استقلال تهران گل زده و اعتماد به نفس بالايي دارد و به همين دليل او را برگرداندم تا بار ديگر بدرخشد؛ اتفاقاً حرف اولادي در آخرين روزي كه داشتم از ملوان جدا مي‌شدم را فراموش نمي‌كنم. مهرداد جلو آمد، مرا بغل كرد و گفت مثل اينكه قسمت نمي‌شود براي شما بازي كنم. گفتم مهم نيست! ان‌شاءا... هنوز هم فرصت وجود دارد ولي... حيف شد. سي سالگي براي مردن خيلي زود است.

* چرا بايد اين اتفاقات براي يك ورزشكار حرفه‌اي بيفتد؟
بازيكناني كه به تيم ملي مي‌رسند يا پيراهن تيم بزرگ را مي‌پوشند با بقيه فرق مي‌كنند. اين قبيل فوتباليست‌ها را بايد حمايت كرد. بايد به آنان انگيزه داد تا به سطح اول فوتبال برگردند. خدا رحمتش كند، مهرداد هم خيلي دوست داشت دوران اوج خود را تكرار كند اما اجل مهلت نداد.

* اين اتفاق چه درسي براي اهالي فوتبال ايران دارد؟
اينكه قدر همديگر را بيشتر بدانيم. شما توجه كرده باشيد بعد از درگذشت ناگهاني هادي نوروزي هم شاهد اين بوديم كه موقتاً برخي كدورت‌ها كنار گذاشته شد و همه با هم رفيق شدند اما دوباره همه چيز فراموش شد. متأسفانه ما مردم فراموشكاري هستيم. نمي‌دانيم اين دنيا به آني بسته است و ارزش اينقدر جنگ، جدال و حاشيه را ندارد. بياييم با يكديگر دوست باشيم و بذر رفاقت بكاريم.

* راستي بازي‌هاي پرسپوليس را دنبال مي‌كنيد؟
مگر مي‌شود دنبال نكنم. خوشحالم كه تيم محبوبم توانسته جايگاه خوبي در جدول تصاحب كرده و توانسته دل مردم را با ارائه بازي‌هاي تماشايي شاد كند. اميدوارم همين روند تا آخر فصل ادامه پيدا كند تا همه ما پرسپوليسي‌ها شاهد قهرماني اين تيم بزرگ باشيم.

حمید استیلی


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استیلی: دلم بدجوری به حال پدر مهرداد سوخت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15109) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی