دستورالعمل جذب سرباز معلمان در سال جديد ابلاغ شد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا ، بر اساس بخشنامه يادشده افراد واجد شرايط بايد فارغ التحصيل در مقطع فوق ديپلم ، ليسانس و فوق ليسانس بوده و تاريخ اعزام آنها اول تيرماه و اول شهريور ماه 95 باشد.
بنابراين گزارش ،‌ افراد فوق الذكر در رشته‌هاي مورد نياز آموزش و پرورش و در مدت خدمت خود به عنوان سرباز معلم جذب ‌شده و متقاضيان مي‌توانند براي ثبت نام به امور اداري آموزش و پرورش شهرستان‌ها مربوطه مراجعه كنند.
به گزارش روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، در اين بخشنامه آمده است: در جذب و بكارگيري افراد ارتباط رشته تحصيلي با رشته تدريس بايد رعايت شود. همچنين ضمن تأمين بخشي از نيروي انساني مورد نياز مدارس استثنايي از پذيرش رشته‌هاي مرتبط با پزشكي (ارتوپدي و فوريت‌هاي پزشكي ) بايد خودداري شود.
اين بخشنامه مي افزايد: از مشمولين واجد شرايط داراي شرايط برگه آماده به خدمت بدون مهر غيبت كه تاريخ اعزام ‌آنها تير و شهريور 95 است ثبت‌نام صورت گرفته و اسامي پذيرفته شدگان نهايي در تاريخ 25 ارديبهشت امسال به حوزه ستادي آموزش و پرورش ارسال شود.
بر اين اساس فهرست مدارك داوطلبان حائز شرايط و امتياز لازم بلافاصله در اختيار هسته گزينش استان قرار گرفته و هماهنگي لازم در خصوص دريافت نظر نهايي در زمان مناسب انجام خواهد شد.
بنابراين گزارش ، مجريان معلمان وظيفه استان پس از ثبت‌نام داوطلبان برگه اعزام به خدمت آنها را تا چند روز قبل از اعزام به مراكز آموزشي نزد خود نگهدارند و سپس قبل از اعزام به همراه برگه اعلام محل خدمت كه از سازمان وظيفه عمومي ناجا براي پذيرفته شدگان ابلاغ شده جهت تحويل به مراكز آموزشي به آنها عودت دهند. بر اين اساس اسامي پذيرفته شدگان نهايي مطابق سهميه تخصيصي در زمان مقرر و به صورت تكميل نرم‌افزار طراحي شده در اين خصوص ارسال مي‌شود.
براساس بخشنامه معاونت توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ، داوطلبان بايد در هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعايت شئونات شغل معلمي و رعايت ضوابط عمومي گزينش در طول مدت خدمت و همچنين فرم پرسشنامه اطلاعات فردي گزينش را نيز تكميل و پس از الصاق يك قطعه عكس به همراه تصوير تمام صفحات شناسنامه تحويل مسئول ثبت‌نام كنند كه اين فرم‌ها پس از فهرست‌برداري به هسته گزينش استان تحويل خواهد شد.
براين اساس داوطلبان بايد از سلامت كامل جسمي و روحي و رواني متناسب با شغل معلمي برخوردار باشند كه به تأييد اداره كل آموزش و پرورش استان برسد، علاوه بر اين برگه آماده به خدمت پذيرفته‌شدگان بايد ممهور به مهر انجام واكسيناسيون باشد.
برنامه وزارت آموزش و پرورش انتخاب مشموليني است كه كسري خدمت ندارند و بايستي در اين خصوص از متقاضيان تعهد گرفته شود. متقاضيان در صورت كتمان كسر خدمت و سپس درخواست استفاده از آن در طول سال تحصيلي ملزم به جبران خسارات مادي ناشي از «خروج قبل از پايان سال تحصيلي»‌ و «هزينه دوره آموزشي بدو خدمت و دوره آموزش نظامي»‌ هستند.
بنابراين گزارش ، ادامه اشتغال معلمان وظيفه پس از اتمام خدمت موظف غيرمجاز است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هيچگونه حق استخدامي براي افراد ايجاد نمي‌كند.
براساس ابلاغيه وزارت آموزش و پرورش ، اعزام پذيرفته شدگان به مراكز آموزش نظامي در تاريخ اول تيرماه 95 انجام خواهد شد، بنابراين بايد در اين خصوص اطلاع‌رساني مناسب صورت گرفته و قبل از اعزام نيز برگه‌هاي اعزام افراد كنترل شود. اشتباه در ثبت مشخصات پذيرفته شدگان (به ويژه كد ملي)، موجب حذف ايشان شده و مسئوليت آن بر عهده اداره كل آموزش و پرورش استان است.
اين بخشنامه تاكيد دارد، اگر مشمولي قبلاً درخواست معافيت پزشكي و يا تحصيلي كرده باشد سازمان وظيفه عمومي اعزام وي را لغو كرده و لذا از ليست سرباز معلمان كنار گذاشته مي‌شود. لازم است اين افراد در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافيت اقدام كنند.
فراهنگ 1417 ** 1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستورالعمل جذب سرباز معلمان در سال جديد ابلاغ شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1514) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا