مراكز نيكوكاري كنگاور بيش از دو ميليارد ريال به نيازمندان كمك كردند

سيد محمد ابطحي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در سال گذشته بيش از يك ميليارد و 534 ميليون ريال از سوي مركز مسجد صاحب الزمان (عج) و بيش از يك ميليارد و 245 ميليون ريال از سوي مركز مسجد فاطميه (س)در قالب كمك هاي نقدي، غيرنقدي و تخفيفات و اقدامات براي كمك به نيازمندان شهرستان جمع آوري، توزيع و خدمت دهي شده است.
وي با بيان اينكه كمك هاي جمع آوري شده نسبت به مدت مشابه پارسال 145 درصد رشد داشته است، افزود: مراكز نيكوكاري استقلال مالي و اداري دارند و نيازمندان منطقه خود را تحت پوشش قرار مي دهند.
اين مقام مسئول با اشاره به رشد 58 درصدي مراجعه كنندگان به مراكز نيكوكاري در سال 94 نسبت به سال 93 افزود: امروز كميته امداد اين زمينه را براي همگان براي انفاق فراهم كرده و تبديل به فرهنگ شده است.
ابطحي با تاكيد بر اينكه هر مسجد مي تواند مركزي براي كميته امداد باشد و مردم امور محرومان را مديريت كنند، افزود: در سال جاري مركز نيكوكاري جديدي در مسجد خاتم النبياء (ص) كنگاور راه اندازي خواهد شد كه تعداد اين مراكز در شهرستان به سه باب برسد.
وي در پايان با بيان اينكه شبكه هاي نيكوكاري بايد محل رفت و آمد خيران و نيكوكاران باشد، تصريح كرد: در اين ميان ائمه جماعت مساجد مي توانند نقش كليدي در ترويج و گسترش اين شبكه ها داشته باشند.
شهرستان كنگاور با جمعيتي افزون بر 84 هزار نفر در شرق و ورودي استان واقع شده كه از اين ميزان سه هزار و 465 نفر در قالب يك هزار و 523 خانوار تحت پوشش اين نهاد مقدس هستند.
7447/8066

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراكز نيكوكاري كنگاور بيش از دو ميليارد ريال به نيازمندان كمك كردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1516) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا