محجوب:راهپيمايي روز كارگربرگزار مي شود/12ميليون نفربيمه شده تامين اجتماعي

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، محجوب روز شنبه در نشستي خبري در محل وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي درباره نامگذاري هفته كارگر گفت: هر سال تلاش مي شود در هماهنگي با وزارت كشور، راهپيمايي كارگران در روز جهاني كارگر در كشور برگزار شود.
وي تاكيد كرد، در اين راهپيمايي كارگران خواست هاي صنفي خود را مطرح خواهند كرد.
محجوب درباره اشتغال ايجاد شده در سال 1394 گفت: سال گذشته 600 هزار نفر به تعداد بيمه شده هاي تامين اجتماعي اضافه شد و اين در حالي بود كه تعدادي از كارگران هم به دليل شرايط ركود كار خود را از دست دادند.
وي گفت، تعداد بيمه شده هاي تامين اجتماعي در ابتداي دولت يازدهم 7.2 ميليون نفر بود كه هم اكنون به 12 ميليون نفر رسيده است.
دبيركل خانه كارگر افزود: اين افزايش فقط به معناي شغل جديد نيست، بلكه تعدادي از شاغلان به طور مثال در صنايع ساختماني كه تاكنون بيمه نبوده اند توانستند در سه سال گذشته بيمه تامين اجتماعي شوند. به واقع مي توان گفت 20 درصد از بيمه شده ها مشاغل جديد است و مابقي مشاغل غيررسمي هستند كه در قالب بيمه رسمي شده اند.
به گفته محجوب اندكي بيش از 400 هزار نفر در هشت سال فعاليت دولت هاي نهم و دهم به تعداد بيمه شده ها افزوده شد.
وي درباره پيش بيني نرخ هفت درصدي بيكاري در برنامه پنجساله ششم توسعه گفت، اين امر به سختي تحقق مي يابد.
محجوب در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران درباره رشد نقدينگي در سه سال گذشته گفت: در پنج سال آينده رشد نقدينگي بيش از 18درصد نخواهد بود. در صورتي كه رشد نقدينگي در سه سال گذشته رخ مي داد، مي توانستيم بازخورد آن را در بورس كالا و يا حتي افزايش نرخ تورم مشاهده كنيم. خوشبختانه در سال هاي ياد شده نرخ تورم كاهش چشمگيري يافته و جامعه با افزايش قيمت نابهنجار هيچ كالايي مواجه نبوده است.
اقتصام(3)9123 **1561

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محجوب:راهپيمايي روز كارگربرگزار مي شود/12ميليون نفربيمه شده تامين اجتماعي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15235) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا