ضعف آنتن دهي همراه اول در67 نقطه مشهد

هاشم بختياري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ضعف در پوشش دهي تلفن همراه اول در مشهد به علت جمع آوري برخي از آنتن هاي مخابراتي از سوي شهرداري و يا تمديد نشدن قرارداد نصب آنتن ها از سوي موجران بوده است.
وي خاطرنشان كرد: قرارداد برخي آنتن هاي مخابراتي كه در منازل مسكوني مستقر بوده اند، از سوي موجران به عللي از جمله احتمال تاثير تشعشع بر سلامت انسان، مورد تمديد قرار نگرفته است.
وي ادامه داد: اكنون مشهد نيازمند بيش از 50 آنتن ديگر مخابراتي براي ارتقاي پوشش دهي تلفن همراه اول است.
وي تعداد آنتن هاي مخابراتي بي.تي.اس در سطح شهر مشهد را يك هزار و 334 مورد عنوان كرد و افزود: اين تعداد در استان خراسان رضوي دو هزار و 468 مورد است.
به گفته وي، بر روي يك دكل مخابراتي امكان نصب چندين آنتن مخابراتي وجود دارد.
مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري مشهد نيز به خبرنگار ايرنا گفت: هم اكنون 984 دكل مخابراتي در سطح شهر مشهد مستقر است كه حدود نيمي از آنها مربوط به اپراتور همراه اول است.
محمدجواد رجائيان افزود: همراه اول با 450 مورد بيشترين تعداد دكل هاي مخابراتي را در سطح شهر مشهد به خود اختصاص داده است.
وي افزود: 310 مورد از اين دكل هاي مخابراتي مربوط به شركت ايرانسل، 143 مورد مربوط به شركت رايتل و 45 مورد مربوط به شركت تاليا است.
رجائيان ادامه داد: طبق مصوبه سال 1390 شوراي اسلامي مشهد، شهرداري بايد با درخواست شركتهاي مخابراتي، مجوز نصب دكلها را در مناطق مختلف شهر مشهد صادر كند.
وي گفت: موضوع درخواست نصب دكل هاي مخابراتي در شهرداري مشهد به لحاظ منظر شهري و همچنين بحث سلامت شهروندان در كارگروه ساماندهي دكل هاي مخابراتي خراسان رضوي مورد بررسي قرار مي گيرد.
به گفته وي، در طول سال گذشته هيچ دكل مخابراتي همراه اول از سوي شهرداري مشهد جمع آوري نشده و اين اقدامات مربوط به گذشته بوده است.
وي بيان كرد: در حال حاضر اقدامات مربوط به صدور مجوز براي نصب 40 تا 50 دكل مخابراتي همراه اول در مشهد، از سوي شهرداري مشهد در حال انجام است.
به گفته وي، سطح تشعشعات آنتن هاي مخابراتي در سطح كلانشهر مشهد طبق بررسي اداره تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي نمايندگي خراسان رضوي در حد استاندارد است.
هم اكنون سه ميليون و 700 هزار مشترك همراه اول در خراسان رضوي وجود دارد.
3027/5132

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضعف آنتن دهي همراه اول در67 نقطه مشهد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15238) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا