آبلیموی تقلبی در بازار وجود ندارد

به گزارش قدس آنلاین،حسین رستگار مدیر کل آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت در گفت و گو باباشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه علت تقلب در آبلیموها قیمت بالای آن است؛ گفت: قیمت واقعی 1 لیتر آبلیمو حدود 40 تا 50 هزار تومان است که نه برای مصرف کننده پرداخت این مبلغ امکان پذیر است و نه برای عرضه کننده صرفه اقتصادی دارد.
رستگار با بیان اینکه 60 تا 65 درصد از آبلیموهایی که در بازار عرضه می شوند تنها عنوان آبلیموی طبیعی را بر روی خود دارند، گفت: این آبلیموها به صورت فرمولاسیون هستند و آبلیموی خالص نیستند اما از لحاظ سلامتی آسیبی به سلامت مردم نمی رسانند.
وی افزود: اگر عنوان تقلبی برای این آبلیموها استفاده می کنیم به این دلیل است که با وجود ناخالصی بر روی آنها از عنوان آبلیموی طبیعی استفاده شده است.
وی ادامه داد: برای کاهش قیمت آبلیموها و داشتن صرفه اقتصادی برای مصرف کننده و تولید کننده، عرضه کننده ها با نظارت سازمان غذا و دارو، فرآورده های مورد تائید این سازمان را برای کاهش غلظت آبلیمو به آن اضافه می کنند.
وی تاکید کرد: اکنون با نظارت هایی که سازمان غذا و دارو بر عرضه این محصول غذایی دارد، خوشبختانه هیچ تقلب و مشکل خاصی را شاهد نبوده ایم.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آبلیموی تقلبی در بازار وجود ندارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15299) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین