باب کورکر خواستار تغییر راهبرد آمریکا در سوریه شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم،از اسپوتنیک، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: با توجه به اینکه مخالفان سوری از مذاکرات صلح ژنو خارج شده اند و آتش بس با شکست روبرو شده است، اکنون وقت آن است که جان کری وزیر خارجه آمریکا طرح دیگری را در دمشق در نظر بگیرد.

24 فوریه یعنی دو روز پس از آنکه روسیه و آمریکا مساله برقراری آتش بس در سوریه را مورد مذاکره قرار دادند، کاخ سفید اعلام کرد که واشنگتن در نظر گرفتن طرح جایگزی را در صورتی که آتش بس ادامه پیدا نکند، رد نمی کند.

گزارش های رسیده از آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا سیا نیز نشان می دهد که طرح جایگزین آمریکا برای سوریه شامل ارسال سلاح های مختلف از جمله تسلیحات ضد هوایی برای تروریست های سوری است.

کورکر روز جمعه پس از مذاکره با مقام های مخالف سوری، افزود: اکنون، توقف خصومت ها در سوریه به طور موثری، از بین رفته است، اکنون وقت آن فرارسیده است که جان کری وزیر خارجه آمریکا، طرح جایگزین را برای سوریه در نظر بگیرد.

روز دوشنبه، نیروهای مخالف سوری به بهانه نقض جدی توقف خصومت ها در سوریه، از شرکت در مذاکرات صلح ژنو انصراف داده اند.

بحران سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون ادامه دارد. نیروهای دولتی سوریه در حال مقابله با گروه های تروریستی متعددی از جمله داعش و جبهه النصره هستند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باب کورکر خواستار تغییر راهبرد آمریکا در سوریه شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15306) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین