عزم جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کردستان

استان‌ها > کردستان - استاندار کردستان با بیان اینکه از این پس بر اساس اولویت بندی اعتبارات پروژه و طرح ها تامین می شود گفت: اعتبارات استانی به بخش هایی اختصاص می یابد که در راستای به ثمر نشستن اقتصاد مقاومتی گام بر می دارند.

به گزارش خبرآنلاین کردستان، عبدالمحمد زاهدی در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی کردستان با بیان اینکه تمامی مدیران باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی که مطالبه جدی مقام معظم رهبری است عزم خود را جزم کنند افزود: هرگونه کوتاهی و کم کاری از جانب هر سازمان و مدیری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل و اصول و سرفصل های آن تدوین و اعلام شده است گفت: هرکسی که در راه اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی مانع تراشی کند بعنوان مخل اقتصادی معرفی و با وی برخورد خواهد شد.

زاهدی با برشمردن شاخصه های اقتصاد مقاومتی بر درون زایی و برون گرایی این ایده تاکید و خاطرنشان کرد: دانش بنیان بودن، عدالت محوری ومردم بنیاد بودن از دیگر ویژگی های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

استاندار کردستان با بیان اینکه کشور در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه است افزود: برنامه و کلیات اقتصاد مقاومتی در قالب برنامه ششم تعریف می شود.

وی به حضور اعضای اصلی عضو ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درجلسات تاکید ویژه کرد و گفت: مجموعه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی شامل 10 بند پیشنهاد مقام معظم رهبری و 12 برنامه تدوین شده در دولت به همه نهادها ابلاغ می شود.

زاهدی با تاکید بر تدوین و طراحی برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با در نظر گرفتن سیاست ها و برنامه های توسعه ای کشور در استان تاکید کرد و افزود: در تدوین و پیشنهاد برنامه ها اولویت ها و ظرفیت های واقعی استان در راستای ایفای نقش استان در توسعه اقتصادی کشور در نظر گرفته شود.

وی به دسته بندی واحدهای تولیدی و خدماتی دارای مشکل نیز اشاره کرد و افزود: بعضی از واحدها مشکل کمبود نقدینگی، بخشی دیگر نیازمند سرمایه ثابت و واحدهایی نیز عملا عمرشان از لحاظ تولید به پایان رسیده است که باید مشکل هریک از آن واحدها با اتخاذ تدابیر صحیح مرتفع شود.

استاندار کردستان آموزش مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع را یکی دیگر از نیازها و ملزومات اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: همه دستگاه ها اجرایی باید موانع قانونی والزمات داخلی را چنانکه با اجرای اقتصاد مقاومتی مغایرت دارند را برطرف کنند.

عبدالمحمد زاهدی استان کردستان را دارای پتانسیل های متعدد در بخش ها گوناگون ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: تمرکز بر تولید نباید مدیران را از بخش خدمات نیز غافل کند.

وی افزود: کردستان مزیت های بسیاری در بخش ترانزیت، بهداشت و درمان، مبادلات مرزی و صنایع دستی و گردشگری دارد که نباید از آنها غفلت کرد.

زاهدی با بیان اینکه از این پس بر اساس اولویت بندی اعتبارات پروژه و طرح ها تامین می شود گفت: اعتبارات استانی به بخش هایی اختصاص می یابد که در راستای به ثمر نشستن اقتصاد مقاومتی گام بر می دارند.

وی همچنین تغییر الگوی کشت و استفاده از ارقام باغی مقاوم در برابر سرمازدگی را خواستار شد و افزود: کاشت محصولات باغی دیر گل علاوه بر سود دهی بیشتر از اتلاف بخش عمده ای از سرمایه های بیمه های کشاورزی جلوگیری می کند.

استاندار کردستان استفاده از دانش روز و نظر نخبگان را نیز مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد مدیران و کارشناسان دستگاه ها سرعت و خلاقیت را سرلوحه اقدامات و برنامه های خود قرار دهند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عزم جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کردستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15363) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین