در سال 94 عیار 290 نمونه مصنوعات طلا در البرز مورد آزمون قرار گرفت

استان‌ها > البرز - فتانه شکرالهی مدیر کل استاندارد استان البرز ضمن اعلام اجباری بودن رعایت استاندارد عیار مصنوعات طلا اعلام کرد 290 نمونه عیار فلزات گرانبها سال گذشته در این استان مورد آزمون قرار گرفته است.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان البرز، مدیر کل استاندارد استان البرز با اعلام این خبر افزود: بر اساس قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ، این سازمان تنها مرجع قانونی تعیین عیار فلزات گرانبها است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی و عرضه کنندگان بطور مستمر مورد بازرسی قرار می گیرند اظهار کرد:نمونه های اخذ شده از این واحدها برای بررسی تطابق با استاندارد های مربوطه به آزمایشگاه ارسال و در صورت مغایرت با استانداردهای ملی با متخلفان برخورد می گردد.
شکرالهی تاکید کرد: هدف از آزمون مصنوعات طلا صیانت از حقوق شهروندی و اطمینان از کیفیت مصنوعات موصوف است.
وی گفت: شهروندان باید در زمان خرید طلا به کد شناسایی آن محصول دقت کنند و در صورت وجود هرگونه مشکل می توانند مراتب را از طریق تلفن 1517 برای رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «در سال 94 عیار 290 نمونه مصنوعات طلا در البرز مورد آزمون قرار گرفت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15365) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین