سعادت: احیای جاده ابریشم ریشه های اعتماد و همکاری بین کشورهای مختلف را بهمراه دارد

استان‌ها > آذربایجان غربی - قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی در آئین آغاز ششمین نشست بین المللی برنامه راه ابریشم در ارومیه گفت : احیای جاده ابریشم ریشه های اعتماد، دوستی و همکاری بین کشورهای مختلف را بهمراه دارد که آذربایجان غربی میتواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت در مراسم آغازین ششمین نشست بین المللی برنامه راه ابریشم که در ارومیه برگزار می شود گفت : امروزه نگاه ویژه مقامات ملی و بین المللی در عرصه جهانی به برقراری روابط صلح آمیز بین ملت ها و کشورها در پیشبرد اهداف خود، یکی از مواردی است که بخش اعظم بحث ها را به خود اختصاص داده است و در این عرصه موضوع گردشگری در ابعاد مختلف آن توجه ویژه ای را بین ملت ها ایجاد نموده است.

وی افزود : با همین دیدگاه و توجه به موقعیت ویژه تاریخی، طبیعی، فرهنگی ایران و موقعیت استراتژیک آذربایجان غربی بعنوان حلقه واصل کشور و منطقه به اروپا میتواند سهم عمده و مهمی در ایجاد روابط صلح آمیز و توسعه و تحکیم روابط خود در بخش های مختلف تجاری، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بین کشورها داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد : با اتکا به همین رویکرد ظرفیت های طبیعی، اقلیمی، تنوع قومیتی و تاریخی و ویژگی اقتصادی آذربایجان غربی بعنوان پتانسیل های گردشگری آن می تواند سهم عمده ای در توسعه گردشگری کشور و منطقه داشته باشد.

سعادت گفت : اهمین وجود راه ها و جاذبه های ارتباطی حکومت های پیشین ایران در زمان خود موجبات ارتباطات کشورها در قرن های قبل و در قالب روابط تجاری، سیاسی و فرهنگی فراهم آورده بودند اکنون با طرح موضوع جاده ابریشم و برگزاری ششمین اجلاس آن در ایران و به میزبانی استان آذربایجان غربی در سال 1395 شمسی می تواند بعنوان یکی از استان های مرزی ایران و حلقه اتصال آسیا به اروپا سبب تحکیم اعتماد متقابل کشورها و پایه های همکاری شود.

وی افزود : با توجه به سابقه دیرینه ایران در مبادلات با کشورهای دیگر مسیر جاده ابریشم که از ریشه های اعتماد، دوستی و همکاری برخوردارند شاهد دستاوردهای برجسته ای در عرصه ملی و بین المللی شود.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد : در حال حاضر و با توجه به روحیه صلح و دوستی ایرانیان و دوری از ستیزه طلبی با دولت ها و ملل جهان، با برگزاری این اجلاس بین المللی و هماهنگی سیاست ها و همکاری های فی ما بین میتوان اجماع نظر بیشتری برای همکاری ها و روابط چند جانبه ایجاد کنیم.

سعادت گفت : روابط ایجاد شده مبتنی بر مشارکت جامع راهبردی و غنی تر کردن ارتباطات فرهنگی شاهد توسعه و تحکیم بهتر بین کشورها را خواهد داشت.

وی افزود : با جدی گرفتن احیای جاده ابریشم، فرصت توسعه و رشد دوباره به شهرها و کشورهای واقع شده در مسیر ایجاد خواهد شد که آذربایجان غربی نقش مهمی در ایجاد این پیوند را دارد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سعادت: احیای جاده ابریشم ریشه های اعتماد و همکاری بین کشورهای مختلف را بهمراه دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15371) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین