ازبین رفتن سالانه 40 هزار هکتار باغ براثرسرمازدگی در کردستان

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: هرسال براثرسرمازدگی به 40 هزار هکتار باغ در کردستان خسارت واردمی شود.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه جوان ازسنندج،کریم ذوالفقاری، در اولین جلسه ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی، با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در جهاد کشاورزی کردستان، گفت: همه ساله شاهد سرمازدگیدر سطح40 هزار هکتار باغ در کردستان هستیم.

وی افزود: سالانه 50 میلیارد تومان به باغات کردستان خسارت وارد می‌شود که این مسئلهصدمات جبران ناپذیری به اقتصاد بخش کشاورزی در کردستان وارد می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان بیان کرد: برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به باغات باید از کشت رقم‌های زود گل‌دهدر استان جلوگیری شود و رقم‌هایی متناسب با وضعیت آب و هوایی استان کشت شود.

ذوالفقاری گفت: باید پروژه‌های مشارکتی در راستای اقتصاد مقاومتی در استان به کشاورزان واگذار شود و با ارائه تسهیلات از آنها حمایت شود تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان فعالیت کنند.

وی درپایان خواستار همکاری بانک‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط در این زمینه برای اجرای پروژه‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ازبین رفتن سالانه 40 هزار هکتار باغ براثرسرمازدگی در کردستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15392) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران