مكالمه با تلفن همراه حين رانندگي مساوي با جريمه يك ميليون ريالي

سرهنگ رمضان آفريدون روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مكالمه با تلفن همراه توسط رانندگان حتي براي يك لحظه هم كه شده گاهي حوادث ناخوشايندي را رقم مي زند كه به همين دليل پليس در صورت مشاهده، با افراد خاطي بدون اغماض و بر اساس قانون برخورد خواهد كرد.
وي با بيان اينكه صحبت با تلفن همراه از مصاديق سوانح رانندگي است اظهار كرد: وقتي فكر و ذهن راننده با فرد آن سوي خط تلفن درگير مي شود ممكن است حتي در يك صدم ثانيه نيز سانحه اي تلخ و دلخراش رخ دهد.
آفريدون از رانندگان خواست درصورت نياز به مكالمه با تلفن همراه، به حتم خودرو را به منتهي اليه سمت راست هدايت و در محلي امن و مطمئن پارك كنند و پس از پايان صحبت ها ادامه مسير دهند.
وي يادآور شد: برخي رانندگان به ويژه جوانان حين رانندگي آن هم با سرعت بالا، مشغول فرستادن اس ام اس يا خواندن پيام دريافت شده هستند كه اين نيز بسيار حادثه ساز بوده و لازم است اينگونه افراد از اين كار اجتناب كنند تا پشيماني بار نيايد.
رئيس پليس راهور فرماندهي انتظامي استان زنجان گفت: اين ميزان جريمه درنظر گرفته شده براي مكالمه با تلفن همراه از 25 اسفند 94 اعمال مي شود و هيچ چشم پوشي نيز در كار نخواهد بود.
سرهنگ آفريدون از عابرين پياده نيز خواست هنگام گذر از عرض خيابان و كوچه به چپ و راست خود توجه كافي و لازم داشته باشند تا به عواقب شوم و تلخ دچار نشوند.
وي اظهار كرد: برخي مواقع مشاهده مي شود عابرين حين عبور از سواره رو مشغول مكالمه با تلفن همراه هستند كه اين بي احتياطي و بي دقتي نيز در برخي مواقع منجر به جرح و فوت مي شود كه لازم است از اين كار اجتناب شود.
597/6085

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مكالمه با تلفن همراه حين رانندگي مساوي با جريمه يك ميليون ريالي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1546) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا