حساسیت ایفای نقش یک روحانی از نگاه رضا بنفشه‌خواه

رضا بنفشه‌خواه می‌گوید در نگارش یک فیلمنامه باید به نقش محوری فیلم توجه شود تا باورپذیر باشد.

رضا بنفشه‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص ایفای نقش یک روحانی به شکلی باورپذیر و پرداخت مناسب به این موضوع گفت: باید تا جایی که می‌شود از شعارزدگی در تولید این‌گونه آثار جلوگیری کنیم. 

وی افزود: نقش روحانی نباید به نحوی نوشته شود که بی‌ربط با اصل موضوع باشد. به عنوان نمونه صلوات و اذانی که گفته و پخش می‌شود باید نقش تعیین‌کننده داشته باشد تا در نتیجه به بازی بازیگر و باورپذیری قصه کمک کند.

وی ادامه داد: خود من نقش روحانی را بازی کردم که در مسجد حضور دارد و اهالی محل برای بیان مسائل و مشکلاتشان با او مشورت می‌کنند. این نقش به گونه‌ای پرداخته شده بود که به سمت شعارزدگی نرفت و به خوبی دیده شد.

بنفشه‌خواه در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: در کل در فیلمنامه برای پرداختن به هر نقشی، بخصوص نقش روحانی که از حساسیت خاصی برخوردار است، باید نقش محوری را مد نظر قرار داد و این کار به دور از شعارزدگی در باورپذیری اثر نقش بیشتری دارد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حساسیت ایفای نقش یک روحانی از نگاه رضا بنفشه‌خواه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15465) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران