ارزش صادرات بخش كشاورزي بوشهر 179 درصد افزايش يافت

به گزارش ايرنا، پايگاه اطلاع رساني روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر روز شنبه به نقل از نصطفي قلي پور افزود: پارسال 17 هزارو 804 تن محصولات صنايع تبديلي كشاورزي شامل خرما، ماهي و ميگو از اين استان به خارج از كشورصادر شد كه از لحاظ ميزان نيز 50 درصد افزايش نسان مي دهد.
وي اضافه كرد: از اين ميزان فراورده هاي صادراتي ميگو و ماهي با شش هزارو 993 تن و ارزش 25 ميليون و 527 هزار و 260 دلار معادل 66 درصد كل صادرات اين بخش سهم بيشتري را به خود اختصاص داده است.
قلي پور گفت: اميدواريم در سال 95 درصورت فراهم بودن شرايط و برطرف شدن موانع و مشكلات واحدهاي توليدي، شاهد افزايش چشمگير صادرات محصولات صنايع تبديلي و تكميلي كشاورزي استان نسبت به سال گذشته باشيم.
مدير صنايع جهاد كشاورزي استان بوشهر نبود نقدينگي و پايين بودن توان مالي در واحدهاي بسته بندي خرما را از مشكلات عمده در اين زمينه عنوان كرد و افزود: پرداخت سرمايه در گردش كافي و بموقع به اين واحدها مي تواند در حل اين مشكلات كمك كرده و ميزان و ارزش صادرات محصولات صنايع تبديلي كشاورزي را بيش از پيش بالا ببرد.
استان بوشهر سالانه با توليد 150 هزار تن خرما و 70 درصد ميگوي پرورشي كشور و صيد 45 هزار تن آبزيان دريايي نقشي مهم در اين زمينه ايفا مي كند.
6043

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارزش صادرات بخش كشاورزي بوشهر 179 درصد افزايش يافت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1549) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا