افتتاح ۱۳ ایستگاه خط ۶ مترو تا ۲۲ بهمن امسال

مجری طرح خط ۶ مترو گفت: ۱۳ ایستگاه خط ۶ مترو ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود.

افتتاح ۱۳ ایستگاه خط ۶ مترو تا ۲۲ بهمن امسالبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز حد فاصل تونل بهار شیراز و پرستاری (صیاد) مترو با حدود ۸۰۰ متر، خاکبرداری شد و این دو تونل در زیر زمین به هم رسیدند.
 
صادق طریق ازلی در این مراسم گفت: در هفته جاری سه ایستگاه دیگر نیز به هم متصل خواهند شد. حدود ۵۰ درصد تونل‌ها را حفاری کردیم و ۴۰ درصد لاینینگ‌ تونل‌ها انجام شده است.
 
مجری طرح خط ۶ مترو تاکید کرد: تصمیم داریم تا پایان شهریور ماه همه تونل‌ها حفاری و لاینینگ شود. ما امروز بیش از ۷۰۰ متر تونل‌سازی را در یک هفته به انجام رساندیم.
 
طریق‌ ازلی با بیان این مطلب که ۶۲۰۰ پرسنل در خط ۶ فعالیت می‌کنند، گفت: بنا داریم ۱۳ ایستگاه را در فاز اول تا ۲۲ بهمن ماه به بهره‌برداری برسانیم.
 
او با اشاره به ویژگی‌های این خط گفت: خط ۶ مترو از دولت‌آباد تا کن و سولقان را به هم مرتبط می‌کند؛ یعنی جنوب شرقی تهران به شمال غربی. این خط همه خطوط مترو را قطع می‌کند و روزانه پیش‌بینی می‌کنیم که یک مسافر را جابجا کند.
 
مجری طرح خط ۶ مترو تاکید کرد: سعی داریم در روز ۲۲ بهمن جدا از ۱۳ ایستگاه، ۵ ایستگاه پر رفت و آمد را در مناطق میانی و شمالی این خط مانند کریمخان، مرزداران و پارک کودک را به بهره‌برداری برسانیم.
 
طریق ازلی گفت: در حال حاضر خط ۳ متروی تهران بزرگترین خط مترو است اما بعد از احداث خط ۶ که طول آن ۳۱ کیلومتر است و ۶ کیلومتر توسعه جنوبی دارد، رکورد خط ۳ به خط ۶ می‌رسد.
 
او تاکید کرد: حدود ۴۰ درصد تونل‌ها حفاری شده و تا پایان شهریور ماه حفاری و لاینینگ ۳۱ ایستگاه به پایان می‌رسد.

منبع: مهر

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح ۱۳ ایستگاه خط ۶ مترو تا ۲۲ بهمن امسال» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15500) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران