معجزه پادشاه توتی

شماره 10 تمام نمي‌شود‌؛ دو گل و سه امتياز در 5 دقيقه!

معجزه پادشاه توتی

شنبه 4 اردیبهشت 1395 0

فوتبال جهان - اسپالتی در مصاحبه بعد از بازی با تورینو از آرزوی داشتن چندین بازیکن مثل او حرف می‌زد اما او که بود؟ او کسی نبود جز فرانچسکو توتی، پادشاه رم.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ وقتي دقيقه 85 به زمين مسابقه آمد، كسي فكر نمي‌كرد بتواند نقش منجي را براي تيمش ايفا كند. رم 2 بر يك از تورينو عقب بود و عقربه‌هاي ورزشگاه المپيكو به وضوح نشان مي‌داد كه زمان براي جبران به سرعت در حال گذر است. شايد هم هدف لوچيانو اسپالتي از اين تعويض خراب كردنش بيش از گذشته بود. دليلش هم مشخص بود چون از وقتي كه اسپالتي به پايتخت آمده بود، او را نيمكت‌نشين كرده و يا خيلي كم بازي مي‌داد اما او با ورودش در همان دقيقه اول 2 گل براي جالوروسي زد تا هم تيمش و هم اسپالتي را از يك شكست نجات دهد و به پيروزي برساند. حالا ورق عوض شده بود و اسپالتي در مصاحبه بعد از بازي‌‌اش از آرزوي داشتن چندين بازيكن مثل او حرف مي‌زد اما او كه بود؟ او كسي نبود جز فرانچسكو توتي، پادشاه رم.

اسطوره‌اي تمام‌نشدني
حتي اگر هر ساله تعداد شمع‌هاي روي كيكش بيشتر شود، باز هم فوتبال پادشاه رم تمام نمي‌شود. اگر توتي باشي و عاشق بازي كردن آن هم براي تيم محبوبت رم، 39 سالگي هم نمي‌تواند تو را از سطح اول فوتبال دور كند. توتي همچنان با شور و شوق براي تيمش بازي و گلزني مي‌كند. او وقتي در ديدار برگشت مقابل رئال‌مادريد در مرحله يك‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا به عنوان يار تعويضي به زمين آمد، با قدرت دريبل‌زني و پاس‌هاي خود به خوبي نشان داد كه هنوز هم مي‌تواند جلوي بزرگان بازي كند و درس تجربه به آنها بدهد. توتي در اين سال‌ها به واسطه بالا رفتن سنش نه تنها گرمي اضافه وزن پيدا نكرده بلكه هميشه از آمادگي بدني مطلوبي برخوردار بوده است. خلاصه فرانچسكو در رم پادشاهي مي‌كند، حتي اگر اسپالتي مخالفش باشد.

مورد غضب اسپالتي
توتي با وجود محبوبيت نزد هواداران رم اما كم دشمن هم ندارد. يكي از مخالفان درجه يك شماره 10 كسي نيست جز لوچيانو اسپالتي. شايعه درگيري لفظي توتي و اسپالتي بعد از تساوي مقابل آتالانتا در رسانه‌هاي ايتاليايي پيچيد؛ شايعه‌اي كه گفته شد پس از مداخله توتي در صحبت‌هاي اسپالتي با بازيكنان در رختكن، سرمربي رم به كاپيتان تيمش گفته: «خفه شو! تو خودت كه كاپيتان تيم هستي، شب بازي در هتل به اتاق بازيكنان مي‌روي و تا 2 صبح با آنها مشغول كارت بازي هستي!» ادعايي كه اگرچه اسپالتي آن را تكذيب كرد اما به هر ترتيب نمي‌شود منكر اختلافش با كاپيتان باسابقه جالوروسي شد.

مي‌ماند يا مي‌رود؟
قرارداد توتي در پايان ژوئن به اتمام مي‌رسد و هنوز معلوم نيست باشگاه چه برنامه‌اي براي آينده اين بازيكن در نظر گرفته است. منابع خبري ايتاليا فاش كردند اسپالتي كه با توتي شديداً مشكل دارد با جيمز پالوتا مالك باشگاه كه در آمريكا به سر مي‌برد، به طور خصوصي صحبت كرده و گفته قصد ساختن نسل جديد بازيكنان براي آينده باشگاه را دارد و توتي در درازمدت به درد اهداف او نمي‌خورد، به همين خاطر از پالوتا تلويحاً درخواست كرده تا براي سال آينده با توتي تمديد نكنند. اين وسط پالوتاست كه تصميم نهايي را در خصوص آينده توتي مي‌گيرد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معجزه پادشاه توتی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15565) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی