رئیس پارلمان عراق: بحران‌های اخیر به زودی به پایان خواهند رسید

رئیس پارلمان عراق تأکید کرد بحران‌های کنونی در عراق به زودی به پایان خواهد رسید و پارلمان طی روزهای آینده کابینه جدید را تأیید خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، "سلیم جبوری،" رئیس پارلمان عراق در مراسم روز جهانی نویسندگان گفت: خط شروع برای ما از تصویب کابینه جدید از سوی پارلمان طی روزهای آینده آغاز خواهد شد؛ کابینه‌ای که از گرایش های حزبی و طایفه‌ای دور است.

وی گفت: بحران کنونی در عراق مربوط به یک فرد یا پست مشخص یا حتی نهاد پارلمان نیست بلکه نتیجه انباشته شدن بحران ها در حکومت و حکمرانی است.

جبوری تأکید کرد: نهادهای سیاسی نقش مهمی در ساختن کشور دارند اما نهادها و شخصیت های سیاسی نقش کارآمدی را برای حل بحران اخیر ایفا نکردند.

وی گفت: بحران های کنونی در عراق وضعیت فوق العاده ای را پیش آورد اما به زودی به پایان خواهد رسید. ما باید با هرگونه تهدیدی که عراق با آن مواجه است مقابله کنیم.

بحران سیاسی موجود در عراق که با تظاهرات گسترده مردمی برای اجرای اصلاحات و مقابله با فساد آغاز شد با برکناری سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق از سوی نمایندگان معترض و آغاز تحصن آن ها شدت بیشتری یافت.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس پارلمان عراق: بحران‌های اخیر به زودی به پایان خواهند رسید» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15574) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران