قدرت، ضامن امنيت اجتماعي است

به گزارش ايرنا، حسن رحيم پور ازغدي روز شنبه در همايش بهداشت و سلامت سربازان در جمع سربازان سپاه امام رضا (ع) در مشهد افزود: برخي در داخل كشور گمان مي كنند با اخلاق و عدالت نمي شود امنيت اجتماعي را برقرار كرد در حالي كه عدالت به معناي رفتار محترمانه با مردم و برخورد قاطعانه با مجرم است.
وي اظهار كرد: براي مواظبت از مردم بايد براي مجرم مزاحمت ايجاد كرد و مردم بايد بدون ترس با دولت رابطه صادقانه و به يكديگر اعتماد داشته و با يكديگر انس و الفت داشته باشند اما خائن بايد براي خيانت بترسد.
وي با بيان اينكه امنيت حيطه هاي بسيار از جمله نظامي، انتظامي، اقتصادي، اخلاقي و اجتماعي را شامل مي شود گفت: امنيت در رأس حقوق بشر است و هر انساني فارغ از كفر و ايمانش بايد از اين حق برخوردار باشد.
رحيم پور ازغدي، مقدار ترس در جامعه را معيار امنيت در آن اجتماع دانست و افزود: امنيت اجتماعي در اولويت قرار دارد زيرا وجود يا نبودن امنيت نظامي بر ديگر حيطه ها تاثير مستقيم دارد و پيشرفت هاي علمي و اقتصادي بدون امنيت اجتماعي ارزش ندارد.
وي با اشاره به آياتي از قرآن مجيد اظهار كرد: كساني كه امنيت اجتماعي و اقتصادي مردم را به خطر مي اندازند در حقيقت با خداوند اعلان جنگ كرده اند كه به صورت جنگ با مردم تجلي مي يابد.
وي با واكاوي رفتار و گفتار حضرت امام علي (ع) در برخورد با دشمنان گفت: در باره دشمنان داخلي و خارجي نبايد همه را به يك ديد نگريست و تحليل كرد و چه بسا در ميان دشمنان افراد ناآگاه وجود داشته باشند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: تكليف درباره كساني كه امنيت را تهديد مي كنند مشخص است و در برابر هر كس كه طغيان كند بايد ايستاد اگر چه جاهل باشد اما بايد طيف هاي مختلف دشمن را شناخت و با هر كدام برخوردي درخور انجام داد و برخي بد اخلاقي ها را بايد تحمل كرد.
همايش آموزش بهداشت و سلامت سربازان در مشهد با حضور سربازاني از تمام رده هاي سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوي مدت دو روز ادامه دارد.
7500/ 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قدرت، ضامن امنيت اجتماعي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15593) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا