کهنسال‌ترین درخت جهان در منطقه‌ای فوق‌سِری

سازمان جنگل‌داری آمریکا اطلاعات مربوط به کهنسال‌ترین درخت جهان را افشا نمی‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دِویک، حتی اگر مردم کهنسال‌ترین درخت جهان را ببینند ممکن است آن را نشناسند. زیرا سازمان جنگل‌داری آمریکا تمام اطلاعات مربوط به این درخت از جمله موقعیت جغرافیایی آن را پنهان کرده است. این اقدام برای محافظت از این درخت در مقابل مردم، محققان، چوب‌بُرها و افراد سودجو انجام شده است. این درخت نوعی کاج است که در حال حاضر 4874 سال سن دارد.

این درخت با نام «متوشالح» -جد اعلای حضرت نوح-  شناخته می‌شود. اخبار ضد و نقیضی در خصوص مکان متوشالح وجود دارد. برخی معتقد هستند این درخت در کوهی در جنگل کاج باستانی «بریستلکُن» قرار دارد، بخشی از جنگل ملی اینیو در کالیفرنیا.

با اینکه این همه محافظه کاری عجیب به نظر می‌رسد؛ اما این اقدام سازمان جنگل‌داری کاملاً منطقی است. زیرا پیش از این در سال 1964 یک دانشجو یکی از کهنسال‌ترین درخت‌های موجود را قطع کرد.

با اینکه داستان قطع شدن این درخت به اشکال مختلفی تعریف می‌شود، به گفته دانشجوی مذکور این کار با کمک چند جنگلبان انجام شده است. به گفته جنگلبان‌ها این دانشجوی بی‌تجربه «مته‌ای» را در درخت فرو کرد و برای خارج کردن آن وادار به قطع درخت شدند.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کهنسال‌ترین درخت جهان در منطقه‌ای فوق‌سِری» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15610) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران