کاهش ۴۴ درصدی میزان بارندگی در شهرضا نسبت به میانگین بلند مدت

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرضا گفت: ميزان بارندگي در اين شهرستان نسبت به سال زراعي گذشته 14 درصد و نسبت به ميانگين بلند مدت 44 درصد كاهش نشان مي‌دهد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازاصفهان،عبدالرضا تاکی با اشاره به بازگشایی آب زاینده رود در دو مرحله جهت کشت پائیزه در منطقه مهیار اظهار کرد: در سال زراعی جاری فقط دو مرحله در تاریخ های آذرماه ۹۴ به مدت ۹روز و اسفند ماه۹۴ به مدت ۷روز آب زاینده رود به کانال آبیاری منطقه مهیار اختصاص و در اختیار کشاورزان جهت آبیاری کشت پائیزه قرار گرفت.

وی افزود: در مجموع حدود ۵ میلیون مترمکعب آب استحصال شد که برای به ثمر نشستن مزارع گندم و جو این منطقه لازم است حداقل ۲ تا ۳ نوبت دیگر آب کانال به منطقه اختصاص یابد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرضا گفت: میزان بارندگی در این شهرستان از ابتدای سال زراعی امسال ۷۳ میلیمتر گزارش شده است.

تاکی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی مبارزه با علف‌های هرز و سن مزارع گندم و جو، افزود: در این جلسه مصوب شد که رئیس شورای اسلامی روستاها با هماهنگی با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در جهت مبارزه بهتر با علف های هرز مزارع و مبارزه با سن گندم در روستای خود اقدام کنند.

انتهای پیام/ب


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش ۴۴ درصدی میزان بارندگی در شهرضا نسبت به میانگین بلند مدت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15664) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران