روسیه: کشتار مهاجران سوری توسط مرزبانان ترکیه ادامه دارد

به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در جمع خبرنگاران به استناد نشریه انگلیسی تایمز اعلام کرد: روز 20 ماه آوریل جاری مرزبانان ترک به سوی پناهجویان سوری در مرز سوریه و ترکیه تیراندازی کردند که بر اثر آن هشت تبعه سوری اکثرا زن و کودک کشته شدند.
وی به نقل از این رسانه انگلیسی افزود: این نخستین مورد حادثه تیراندازی به سوی پناهجویان سوری در مرز سوریه با ترکیه نیست و در چهار ماه اخیر 16 نفر قربانی این حوادث شده اند. در انتظار واکنش دولت ترکیه و جامعه جهانی در قبال این تحقیقات روزنامه نگاران هستیم.
سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: نمی توان از حوادثی که در مرز ترکیه و سوریه می گذرد اطلاع نیافت و رویدادهای در این مورد را در بیانیه های رسمی منتشر و به شورای امنیت سازمان ملل هم گزارش می دهیم. چه اقدامات دیگری باید انجام داد تا جامعه جهانی به این وضعیت توجه کرده و اقدامات لازم برای پایان دادن به اقدامات جنایتکارانه انجام دهد.
وی افزود:این گونه اخبار دردناک، انتخاب ترکیه از سوی اتحادیه اروپا به عنوان کشور پذیرنده مهاجران و شریک برای حل مساله مهاجران غیرقانونی را زیر سوال می برد.
وی ادامه داد: چنین به نظر می رسد که دولت ترکیه شیوه های خود برای مبارزه با پناهجویان در چارچوب موافقت نامه بروکسل و آنکارا را اعمال می کند که راه جدیدی نیست و برای قرن بیست و یکم وحشیانه محسوب می شود. این شیوه شامل نابودی مهاجران در آستانه ورود به ترکیه می شود.
خانم زاخارووا گفت: شاید لازم باشد سران اتحادیه اروپا و بخصوص سازمان های ویژه دست اندرکار امور انسانی این اتحادیه در انتخاب ترکیه به عنوان شریک مطمئن برای حل مساله پناهجویان تجدیدنظر کنند. به نظر می رسد که اتحادیه اروپا با وعده کمک مالی به ترکیه و برقراری نظام بدون روادید برای این کشور همه را فریب داده و از این طریق سعی کرد مساله پناهجویان را در کشورهای اروپایی حل و فصل کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به برخورد خشن ترکیه با پناهجویان و موارد متعدد نقض حقوق آنها، سیاست های اتحادیه اروپا را در این عرصه بیشرمانه خواند که افراد بیگناه به ویژه زنان و کودکان قربانی ان می شوند.
اروپام*391**1856

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روسیه: کشتار مهاجران سوری توسط مرزبانان ترکیه ادامه دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15879) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا