نامزد دوردوم انتخابات غرب هرمزگان:جایگاه نمایندگی مردم قابل معامله نیست

خالد زمزم نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این رویکرد هیچ منافاتی با همراهی با دولت ندارد چون دولت و مجلس نسبت به مسائل مردم دغدغه مشترک دارند.
وی ،حمایت منطقی از لایحه ها و طرح های ارائه شده از سوی دولت به مجلس را همسویی با نظام توصیف کرد و گفت :در دولت تدبیر و امید، تعامل بین مجلس و قوه مجریه از راه اعتماد به راهکارهای ارائه شده از سوی دولت محقق خواهد شد و این همسویی دارای منافع گسترده محلی ،ملی و بین المللی است.
زمزم نژاد که نامزد مورد حمایت طیف اصلاح طلبان استان بوده ودرفهرست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان(امید) کشور نیز قرارگرفته مهمترین اولویت کاری خود در صورت راهیابی به مجلس را ارائه طرحی برای بهبود معیشت مردم غرب استان اعلام کرد.
به گفته وی در این طرح برقراری توازن اعتباری براساس نیازها وعقب ماندگی های منطقه در کنار بهره برداری از ظرفیت های گمرکی ،بندری و شیلاتی راهگشای توسعه غرب استان خواهد بود.
وی ،همچنین پیگیری برای در نظر گرفتن سهمیه های استخدامی برای جوانان غرب استان را از دیگر مواردی دانست که موجب کاهش بیکاری و بالا رفتن ضریب اشتغال خواهد شد.
زمزم نژاد با تاکید بر ضرورت پرهیز تبدیل شدن نماینده مجلس به وکیل الدوله اظهار داشت: دردولت گذشته برخی همسویی ها و همراهی های نادرست با طرح های غیرکارشناسی، موجب فرصت سوزی در توسعه و رفع مشکلات شد.
این نامزد انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: جاذبه های گردشگری دو شهرساحلی بندرلنگه و پارسیان ،گمرکات،بنادر و شیلات توانمندی های فراموش شده غرب هرمزگان است که با توجه بیشتر می توانند مشکل معیشت و اشتغال را حل کنند.
وی در زمینه عملکرد برگزارکنندگان انتخابات درهرمزگان نیز گفت:تمامی عوامل اجرایی ،نظارتی ،انتظامی ،امنیتی و دیگر نهادهای موثر،وظیفه خود را در راستای جذب مشارکت حداکثری و صیانت از آرا به بهترین شکل انجام داده اند ومردم نیز همسویی خود با انتخابات و روند اعتدالی کشور را به خوبی نشان داده اند.
دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت در حوزه انتخابیه بندرلنگه ،بستک و پارسیان برگزار می شود.
در حوزه انتخابیه غرب هرمزگان دو نامزد برای دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می کنند.
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک با جمعیتی در حدود 250 هزار نفر است که از این تعداد 130 هزار نفر در شهرستان بندرلنگه حضور دارند.
این حوزه دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است.
شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری ، بستک در 210 کیلومتری و پارسیان در 500 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه برای پنج کرسی نمایندگی در هرمزگان برگزار شد که در این انتخابات در حوزه مرکزی (بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی) حسین هاشمی تختی با کسب 177 هزار و 826 رای معادل 49 درصد آرا ، احمد مرادی با کسب 136 هزار و 935 رای معادل 37 درصد آرا و محمد آشوری تازیانی با کسب 127 هزار و 369 رای معادل 35 درصد آرا، به عنوان نمایندگان منتخب مردم راهی مجلس شدند.
در حوزه شرق (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) نیز سید مصطفی ذوالقدر با کسب 75 هزار و 175 رای معادل 30 درصد آرا به عنوان نماینده منتخب مردم انتخاب شد.
در حوزه انتخابیه غرب (بندرلنگه، بستک و پارسیان) از مجموع 120 هزار و 550 رای، خالد زمزم نژاد با کسب 29 هزار و 977 رای معادل 24 درصد آرا و احمد جباری با کسب 29 هزار و 150 رای معادل 23 و نیم درصد آرا به دور دوم انتخابات راه یافتند.
2094/ 6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامزد دوردوم انتخابات غرب هرمزگان:جایگاه نمایندگی مردم قابل معامله نیست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15881) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا