نوازنده مشهور هندی به ایران آمد

به گزارش عصر شنبه گروه فرهنگی ایرنا، کنسرت فلوت «هاری پراساد چائوراسیا» امروز چهارم اردیبهشت ماه ساعت 20 در تالار وحدت برگزار می شود.
این نوازنده مشهور هندی صبح جمعه سوم اردیبهشت ماه به کشورمان آمد و مورد استقبال بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی و نماینده سفارت هند قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل بنیاد رودکی، کنسرت فلوت هندی با مشارکت بنیاد رودکی و سفارت کشور هند برگزار می شود.
طرفین امیدوار هستند که این اجرا نقطه شروعی جهت همکاری های بیشتر در سطوح و رشته های مختلف باشد.

** معرفی بیش از 30 استاد پیشکسوت موسیقی نواحی برای نخستین بار
امسال در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بیش از 30 استاد پیشکسوت موسیقی از مناطق مختلف کشور برای نخستین بار به جامعه هنری معرفی و از آنان تجلیل می شود.
به گزارش ستاد خبری نهمین جشنواره موسیقی نواحی، امسال حدود 90 هنرمند در قالب گروه نوازی و تک نوازی در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اجرای برنامه می کنند که نزدیک به 80 درصد از این هنرمندان با وجود بیش از 70 سال سن، برای نخستین بار است که شناسایی و به جامعه هنری کشور معرفی می شوند.
نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز 17 تا 21 اردیبهشت ماه سال جاری در شهر کرمان برگزار می شود.
در این دوره جشنواره پس از انتشار فراخوان نزدیک به 200 گروه موسیقی از سراسر کشور متقاضی حضور بودند که در مرحله نخست 60 گروه تایید شده و در مرحله دوم نزدیک به 90 هنرمند در قالب 20 اجرای گروهی و 18 تک نوازی به مرحله پایانی راه یافتند.
فراهنگ**9362**1027

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نوازنده مشهور هندی به ایران آمد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-15885) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا